• Pregleda: 10053

Spartaku dovoljno 15 minuta da savlada crno-bele, Partizan ispao iz Kupa!

Fudbaleri Spartaka plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom nad Partizanom u Subotici sa 2:0 (2:0), a oba pogotka postignuta su u prvih 15 minuta.

Domaćini su ušli u meč rešeni da iskoriste slabosti rivala, i uspeli su brzo da dođu do željenog rezultata. Partizan je bez napadača i vođe na terenu, Saše ilića, delovao potpuno izgubljeno i nervozno. On je pred kraj prvog poluvremena ušao u igru, ali mu nije uspelo da vrati crno-bele u meč protiv disciplinovanog domaćina, koji je propustio i prilike da nokautira rivala trećim golom.

Bio je ovo drugi susret Spartaka i Partizana posle prvenstvenog okršaja za vikend, a Subotičani su poveli već u 10. minutu golom Šarca, koji je posle kornera sa penaltika poslao loptu u mrežu, i to od stative. Samo 5 minuta kasnije, i Nosković se iskupio za neverovatan promašaj u Beogradu, pošto je Spartak iskoristio nesmotrenost Volkova. Levi bek Partizana je slabo intervenisao, čime je omogućio napadaču domaćeg tima da samo sprovede loptu u mrežu.

Pre prvog gola Partizan je imao polušansu, ali je posle dve lopte u mreži Stojkovića potpuno izgubio konce igre, i omogućava raspoloženim domaćinima da opet napada. Čak je i Filip Malbašić dobio žuti karton, pošto je sudija Grujić procenio da je on pokušao da iscenira penal.

Imao je Spartak šansu i da nokautira šampiona, čiji tim je izgledao kao razbijena vojska, a nervozu nije mogao da sakrije ni iskusni Obradović. Pred kraj prvog dela, Đemba Đemba je morao da napusti igru, a umesto njega se na terenu našao Saša Ilić, od kog se očekivalo da u nastavku poveže igru.

Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu, Partizan je stihijski pokušavao da ugrozi gol domaćina, koji vreba priliku za pogodak koji bi razrešio dileme. Spartak izgleda dosta sigurno u želji da sačuva stečenu prednost, i kako vreme odmiče, Partizan je sve nervozniji, ali i bezopasniji.

Samo je Saša Ilić inteligentnim potezima i pasovima pokušavao da proigra saigrače, koji nisu uspevali da se na kraju ipak nađu u poziciji za šut. Na kraju je i Nosković propustio priliku da još jednom matira Stojkovića, a crno-beli su mogli samo da izbore minimalan poraz iz slobodnih udaraca, ali im nije uspelo.

Spartak - Partizan 2:0 (2:0)