Top teme:
Poslednji komentari na vesti i zviždaljke
Vesti
Posle više od tri decenije rada počinje likvidacija JP „Subotica-trans“
pre 11 časova i 22 minuta
5243
10
Kapitalna dela Karolja Jakobeja prvi put na okupu u Gradskom muzeju Subotice
pre 16 časova i 29 minuta
983
1
Nenad izronio 203.5 metara na jedan dah: Naredni cilj je medalja na svetskoj sceni
pre 18 časova i 45 minuta
1609
3
Sedam trka, vrhunska grla i velika očekivanja pred "Subotičku milju" i "Mercedes-Benz kup"
pre 19 časova i 47 minuta
1697
1
"Vodovod" istražuje uzrok slabog pritiska vode u više subotičkih naselja
pre 1 dan i 13 časova
4537
10
Komentari
Najverovatnije je razlog slabljenja pritiska u predvečernjim satima, masovno zalivanje trave i bašte u dvorištima... videčete kako će se popraviti pritisak čim malo zahladi i dođe kiša...
Zgrade u Teslinoj ulici su imale slab,gotovo nikakav pritisak,poseban je problem za stanare na višim spratovima koji toplu vodu imaju preko gasnog kotla.Danas je situacija mnogo bolja...
Dobro narode kad mislite da se ovaj kancer čisti?
Problemi sa vodom vec su vidljivi, a problemi sa kanalizacionim sistemom tek ce biti veliki. Za koju godinu imat ce te otpadne vode i na ulicamq grada, a ne samo u Palicu.
Dok je pritisak u mreži bio 2,8 do 3 bar-a nije bilo problema u Kertvarošu jer su zgrade bez pumpnih postrojenja visine 4 sprata
Josipa Krasa i Mihajla Pupina isto
Novo selo,voda bazdi!!!
Santiceva
"Inspira" i švedski partneri pokreću projekat investicione štednje za građane Srbije
pre 1 dan i 14 časova
4368
8
Video
Foto
Komentari
Stvarno sta je ovde novo osim nove ekipe,,,,,
@joska
Al si pametan , uradi ti tako nesto ,bar probaj.
Al si pametan , uradi ti tako nesto ,bar probaj.
Postoji vec preko 30 godina i vec je dostupno svima u Srbiji, nista novo...
Ako je cilj dugoročni rast kapitala i period ulaganja od najmanje 10–15 godina, investicioni fondovi su u većini slučajeva isplativiji od kupovine stana, jer istorijski ostvaruju veći prinos zahvaljujući efektu složene kamate. Sa druge strane, stan predstavlja stabilniju i opipljivu imovinu koja donosi redovan prihod od kirije i pruža veći osećaj sigurnosti, ali obično uz niži ukupni prinos.
Za ulaganje od 100.000 evra, čisto finansijski posmatrano prednost bih dao investicionim fondovima, dok je najbolji kompromis raspodela dela sredstava u fondove, a dela u nekretninu.
Za ulaganje od 100.000 evra, čisto finansijski posmatrano prednost bih dao investicionim fondovima, dok je najbolji kompromis raspodela dela sredstava u fondove, a dela u nekretninu.
U Srbiji, ako posmatramo period od 10+ godina, investicioni fondovi (posebno globalni akcijski fondovi i ETF-ovi) su u proseku donosili veći prinos od izdavanja stana, ali uz veću kratkoročnu volatilnost. Nekretnine su stabilnije i psihološki mnogim ljudima prijatnije jer „vide” svoju imovinu.
Bilo bi sjajno da ovo postane alternativa za investitore koji ulažu u nekretnine
Svaka čast! Ovo je odlična priča!
Subotica i Švedska jačaju saradnju u oblasti privrede, obrazovanja i tehnologija
pre 1 dan i 15 časova
1584
1
„U slavu Vidovdana“: Trodnevni program posvećen kulturi, istoriji i tradiciji
pre 1 dan i 15 časova
1554
1
Besplatne školice sporta tokom leta za decu predškolskog i školskog uzrasta
pre 1 dan i 19 časova
1765
1
Izbor za najlepše dvorište Subotice - pogledajte prijave i glasajte za vašeg favorita
pre 2 dana i 14 časova
13424
10
Komentari
Najlepše. Br1 .milica lozanc .
Dvorište br. 1
01 Milica Lozancic
01 - Milica Lozančić
01 Milica Lozančić
NAJVISE MI SE SVIDA OKUCNICA BR 1 VLASNICE MILICE LOZNCIC .POZDRAV
Milica Lozančić 01
06
1
Br. 1
Zviždaljka
Trava i nisko rastinje - 26. Nova - Donji Tavankut
Poštovani,
Molim Vas da me uputite kome da se obratim u vezi neodržavanja zelene površine (trava, korov i grane od drveća) u ul. 26. Nova u Donjem Tavankutu.
Pomenutom ulicom je nemoguće normalno proći na deonici od "Subotičanke"…
pre 1 dan i 18 časova
432
Rupe nakon izgradnje kanalizacione mreže - Majšanski put
Nakon završetka radova na izgradnji kanalizacione infrastrukture u ulicama Majšanski put i Đeri Ferenca, pojedine deonice kolovoza ostale su nesanirane. Umesto asfalta, oštećene površine privremeno su nasute tucanikom, što se…
pre 1 dan i 18 časova
403
Komentari
Evo hoce sto pre. Ulicu Frana Supila su radili pre godinu dana, jos je sva u rupama, izlomljenom asfaltu sa strana, sahte su ostale podignute previse pored puta, a oko njih rupetine pola metra, pogotovo posle svake kise sve su vece i vece. Slobodno mozes izlomiti auto, da ne pricam o biciklistima kojima nije lako voziti, nit ici po sredini puta, niti ivicom mozes se ubiti. Za godinu dana bili su jednom da naspu zemlje pored, i to ne celom ulicom i ne svugde. Jezera u ulici su stalna pojava posle svake kise jer nema vise jarkova pored puta da skupljaju vodu. Uzas sta su uradili i kako je ulica ostavljena. Izgleda sve gore i gore i nikom nista. A kanalizacija koju su pravili jos nije u funkciji, nezna se ni kad ce biti.
Kada će početi suzbijanje komaraca?
Da li je moguće da se svake godine suočavamo sa istim problemom? Komaraca ima toliko da je gotovo nemoguće boraviti u dvorištima, na terasama ili provoditi vreme napolju, posebno u večernjim satima.
Čini se da se nadležni svake godine sete tretiranja…
pre 2 dana i 5 časova
447
Kada će biti rešen problem sa pritiskom i nestancima vode?
Da li će Vodovod uskoro rešiti problem slabog pritiska tokom dana i potpunog nestanka vode u večernjim satima u zgradama u ulicama Mihajla Pupina, Josipa Kraša, Ante Parčetica i okolini?
Već duže vreme se suočavamo sa ovim problemom, a situaci…
pre 2 dana i 7 časova
325
Minijaturne saksije na ogradi kod Nove opštine
Zanima me ko je glavni za ideju "ukrašavanja" ograde između kolovoznih traka kod zatvora/Nove opštine? Isto tako, koji rasadnik je dobio tender, ko je stručnjak koji je odabrao biljke koje će da budu u minijaturnim saksijama, i na kraju…
pre 2 dana i 13 časova
389
Komentari
Te biljke nemaju tamo nikakvu sansu zbog vrucine. A i prilicno su nevidljive tako da ne doprinose bas nicemu.
Kakav tuzan prizor! Jadne biljke! A najavljivano je: suzivo.com/vesti/prvi-zel … od-patrije-do-podvoznjaka
Meni se čini da lokacija nije dobra jer je tamo uvek bila najtoplija tačka u gradu.Prži sunce a sve je u betonu.
Šahte opasno upale na Aleji Maršala Tita
Koji dan sam prošao radijalcem i šahte su bas opasno upale ne znam da li ste primetili. Razumem da treba usporiti saobracaj na ovom pravcu al ne treba baš sa tolikim kraterima da nam otpadnu osovine.
Nikad nije bio u ovakvom katast…
pre 2 dana i 18 časova
267
Komentari
Na slici je slivnik a ne šahta. Šahta ima poklopac, ponekad sa otvorima, četvrtast ili okrugao i čovek može da siđe u nju.
Ležeći policajac u Kireškoj ulici
Poštovani,
S obzirom da je polovina Kireške ulice presvučena novim asfaltom što smatramo i da je bilo neophodno, molimo da se pod hitno vrate ležeći policajci kod Dedinjske ulice jer je sada Kireška ulica postala trkali&scar…
pre 2 dana i 20 časova
353
Nepregledno uključivanje iz Cara Lazara u Petra Lekovića ugrožava bezbednost saobraćaja
Želim da ukažem na ozbiljan problem bezbednosti saobraćaja na izlasku iz ulice Cara Lazara, prilikom uključivanja u ulicu Petra Lekovića.
Sa leve strane uz ulicu Petra Lekovića često su parkirana vozila koja značajno smanjuju preglednost. Zbog toga vozači k…
pre 3 dana i 14 časova
294
Voda na česmi na Prozivci teče neprestano i stvara se velika bara okolo
U parku na Prozivci baš ide voda sa česme - da li ova česma treba stalno da bude uključena? Deluje mi kao nepotrebno trošenje vode a druga stvar svuda curi.
pre 3 dana i 20 časova
1195
Komentari
Geza, i ta česma (kao i Plato Zorana Đinđića, spomenik kod Jadrana, skulptura kod Mlečne pijace i ćupovi) je tako napravljena da voda stalno teče iz nje. Nema skulpturu, ali je ostalo isto kao kod pojilišta na Prozivci. Da ne curi, pisali biste zviždaljke zašto nema vode.
Pisao sam i prošli put, nije objavljeno: ovo je tzv. pojilište i konstruisano je tako da voda stalno teče, ali se odvod često zapuši. Neretko prvi posao u proleće bio je izvaditi grančicu iz dizne koju neki pametnjaković redovno ugura tokom vansezone svake godine. Radio sam održavanje i ove javne česme godinama unazad, sad sam u penziji, pa će neko drugi da se bavi ovime. Održava je Vodovod.
Pišite Upravi Vodovoda. A šta reći kada preko puta njih kod NIS pumpe česma curi isto tako.
Dok tamo curi u Tavankutu nema čak ni pokretna cisterna da nas snabdije vodom.ZAŠTO?
Nemoguce je da se jedna obicna cesma ne moze sanirati i napraviti tako da radi normalno!!! Svake godjne ista prica. Neverovatna nemarnost i nebriga. Higijena 0, takodje.
Potrebno je jos samo 9 zvizdaljki, pa ce biti reseno.
Primedba na stanje kolovoza na Kanjiškom putu na Paliću
Želim da ukažem na veoma loše stanje kolovoza na Kanjiškom putu na Paliću, na deonici od Agromaxa do Bele terase. Nakon radova na kanalizaciji pre više od pet godina, put nije kompletno obnovljen, već je samo zakrpljen, zbog čega je vožnja…
pre 5 dana i 6 časova
938
Komentari
Ovde je mozda jos veci problem sto nema pesacke staze a ulica postaje Zlatibor, grade se apartmani na 4,5 lokacija, bice vise ljudi.. Takodje, sramotno je da se otvori Maxi a ne napravi prilaz za pesake!?!
Tacno, u ocajnom je stanju, jednu trecinu su sredili prosle godine, kada planiraju ostalo ne znam. I deo kod Akva Parka je cak i u losijem stanju, sramota.
Komentari
Najveća zabluda je što misle da se buka, pritisak i blokada mogu predstaviti kao mudrost, odgovornost i ozbiljna politika. Nije svako nezadovoljstvo isto što i rešenje. Nije svaka parola program. Nije svaka masa narod, niti je svaki povik dokaz da neko zna kuda vodi državu i društvo.
Kada se euforija stiša, kada prođe osećaj moći i kada se pokaže da nije dovoljno samo biti protiv nečega, mnogi će se ozbiljno razočarati. Jer jedno je vikati, blokirati i glumiti istorijsku ulogu, a sasvim drugo je imati znanje, plan, odgovornost i svest o posledicama. Shvatite, ovo ne ide nigde dobro. Ne vodi ka smirivanju, ne vodi ka pametnijem društvu, ne vodi ka boljem sutra. Sve više liči na igru u kojoj će najveću cenu platiti upravo oni koji danas misle da drže sve konce u rukama
E vidis, ovaj deo si jako pametno napisao
I vi śto pobegnete ,juriće vas božija pravda.Ja ću to doživeti.