Ljubav prema umetnosti kao kolekcija: Selman Trtovac u Savremenoj galeriji

01.07.2026. u 10:35h
0
241
Izvor: Subotica.com
Kroz prijateljstva, razmenu i umetnički dijalog nastala je jedinstvena kolekcija Selmana Trtovca, koja će od 4. jula biti predstavljena u Savremenoj galeriji Subotica. Izložba ostaje otvorena do 8. avgusta.
Ljubav prema umetnosti kao kolekcija: Selman Trtovac u Savremenoj galeriji

Savremena galerija Subotica u subotu, 4. jula, u 19 časova otvara izložbu „Ja volim i umetnost drugih. Kolekcija Selmana Trtovca“, poslednju u ovogodišnjem ciklusu postavki posvećenih različitim tipovima umetničkih kolekcija. Otvaranje će biti upriličeno kroz vođenje i razgovor sa umetnikom, a kustoskinja izložbe je Nela Tonković.

Kolekcija jednog od najznačajnijih savremenih umetnika u regionu nastajala je kroz prijateljstva, susrete i razmenu sa drugim autorima. Umesto tržišne vrednosti, povezuju je međusobno poverenje, dijalog i ljubav prema umetnosti, zbog čega svako delo nosi priču o odnosima među umetnicima.

Na izložbi će biti predstavljeni radovi autora različitih generacija i poetika, među kojima su Milan Blanuša, Slavko Bogdanović, Jozef Bojs, Jusuf Hadžifejzović, Sanja Latinović, Marina Marković, Vlada Martek, Radenko Milak, Slobodan Era Milivojević i Dragoljub Raša Todosijević.

– Ono što povezuje ove radove nije stil ili tržišna vrednost, već ljubav prema umetnosti i odnosi koji su nastali među umetnicima. Upravo taj dijalog čini ovu kolekciju posebnom – ističe Selman Trtovac.

Izložba će biti otvorena za posetioce do 8. avgusta 2026. godine.

Postavljeno pre 1 čas i 33 minuta
0
241

Komentari

0
Komentara
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.