Komentara: 18
Pregleda: 3889

Novi ubedljiv poraz košarkaša Spartaka (87:51)

04.11.2015. u 19:46h
U zaostaloj utakmici 4. kola Košarkaške lige Srbije, Mladost iz Zemuna ubedljivo je savladala subotički Spartak rezultatom 87:51 (16:9, 27:13, 16:11, 28:18). Izabranici Predraga Borilovića doživeli su peti poraz u nizu koji ih je uz Jagodinu smestio na samo dno prvenstvene lestvice.

Prvo poluvreme prikazalo je brojne slabosti u igri Spartaka prilikom organizacije napada ali i odbrane. Spartak je do 5. minuta prve četvrtine imao rezultatski egal ali je potom napad stao, što su Zemunci iskoristili i mini serijom 5:0 lagano privode prvih 10 minuta u svoju korist.

Početkom  drugog perioda igre Spartak je na kratko uhvatio rezultatski priključak, međutim domaćini pri rezultatu 21:18 započinju seriju 12:0 koja im u 17. minutu susreta donosi  ogromnu prednost 33:18, a istu  su do kraja poluvremena uvećali na  43:22.

Prve poene u nastavku postiže Ljubenković, ali su igrači Mladosti ubrzo na krilima sjajne role Dunđerskog stvorilli novu seriju od 10:0 kojom odlaze na velikih +30 54:24, a Spartak  jedino uspeva da malo smanji rezultat na isteku trećeg perioda igre na 57:33.

U poslednjoj deonici, igra Subotičana se u potpunosti raspala, što su domaći igrači iskoristili da egzebicijama razgale malobrojne ljubitelje košarke u dvorani Vizura. Na kraju utakmice  Bogdanović atraktivno zakucava i postavlja velikih 87:51.

Najbolju u ubedljivoj pobedi svog tima bio je Beader sa 17 poena, a pratili su ga Tomić sa 12 i Kužeta sa 11 i 7 skokova, pomenuti Dunđerski dodao je po 6 poena i skokova i 9 asistencija, a  dojučerašnji igrač Spartaka Aleksandar Sokolović dodao je 6 poena uz po dva skoka i asistencije. U ekipi Spartaka daleko najbolji bio je Dejan Laketa sa 13 poena i 15 skokova i indeksom korisnosti 26, a interesantno je, da je zbir indeksnih poena svih igrača Spartaka upravo Laketinih 26. To nam dovoljno govori da je Spartak na ovoj utakmici kao tim delovao potpuno indisponirano.

Statistika je u potpunosti na strani Mladosti iz Zemuna. Zemunci su šutirali solidnih 48% naspram Spartakovih katastrofalnih 22%. Subotičani su bili dominantniji u skokovima 41/33, ali je Mladost imala čak 23 asistencije naspram svega 5 Spartakovih, dok su u izgubljenim loptama daleko bolji bili domaći igrači 11/23.

Posle šest odigranih kola Spartak ima jednu pobedu i pet uzastopnih poraza. U narednom 7 . kolu košarkaši Spartaka ugostiće Napredak Rubin iz Kruševca u subotu u Hali sportova od 19h.