Pregleda: 2835

Košarkaši Spartaka poraženi u Vršcu (87:67)

10.10.2015. u 22:23h
Košarkaši Spartaka poraženi su večeras u Vršcu od istoimene ekipe rezultatom 87:67. U narednom kolu Spartak dočekuje Smederevo.

Posle pobede nad Jagodinom na premijeri sezone košarkaši Spartaka u 2. kolu gostovali su ekipi Vršca i upisali poraz sa 20 poena razlike, u meču kojem je domaća ekipa dobro otvorila i još bolje zatvorila meč u rezultatskom smislu.

Nadu u bolji period igre nagovestio je Spartak do kraja prvog poluvremena, iako je zaostak bio -6 (40:34).

Drugi deo meča protekao je u prilično izjednačenoj borbi, ali poslednje deonica u potpunosti je pripala Vrščanima koji su rutinski priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Vršac - Spartak 87:67 (29:14, 12:20, 19:15, 27:18)

U ekipi Spartaka najefikasniji je bio jančikin sa 18 poena, oporavljeni Stanojević za 29 minuta igre postigao je 11 poena, dok su svi ostali bili jendocifreni. U igru jedino nije ulazio mladi Cvjetković. Kod domaće ekipe čak četiri igrača bila su dvocifrena i vodila su ekipu do prve ovosezonske pobede sa zbirnim učinkom od 59 poena.

U narednom kolu Spartak dočekuje Smederevo, ekipu koja je večeras ostvarila drugu pobedu protiv Sloge. Taj meč se igra u subotu od 19 časova u Hali sportova.