Komentara: 20
Pregleda: 5116

Fudbaleri Spartaka u polufinalu Kupa Srbije

02.03.2016. u 16:56h > 03.03.2016. u 00:36h
U napetoj završnici Spartak je ispostavilo se ubedljivo savladao Jagodinu i time se pridružio Borcu u polufinalu Kupa Srbije. "Golubovi" su pobedili sa 2:0, a dvostruki strelac je bio Mudrinski.

Spartak je "blic krigom" u poslednjih nekoliko minuta stigao do trijumfa rezultatom 2:0 (0:0). Junak Spartakove pobede bio je bivši fudbaler Jagodine Ognjen Mudrinski koji je prvi pogodak postigao iz penala u 88. minutu, a potom je u petom minutu nadoknade dotukao "Ćurane".

Plasman među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg takmičenja pored Spartaka obezbedili su Borac, Javor i Partizan. Kalendarom takmičenja predviđeno je da se polufinalne utakmice nacionalnog kupa igraju 16. i 20. marta, dok je finale zakazano za 11. maj.

Na putu do polufinala Spartaka je redom savladao prvoligaša Zemun (0:1). zatim Bežaniju (3:2) i Jagodinu (0:2) za istorijski uspeh u nacionalnom Kupu.