Pregleda: 788

Fudbal: Bačka 1901 ostala bez bodova u Pančevu

30.09.2020. u 11:42h
Bačka 1901 ostala je bez bodova u Pančevu. Dinamo je bio veoma raspoložen i slavio sa 4:2.

Fudbaleri Bačke poraženi su juče od Dinama u Pančevu  sa 4:2 u devetom kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Domaći tim, veoma raspoložen za igru, poveo je u prvom delu, a u nastavku potvrdio, dok su Subotičani u završnici golovima Glišovića i Vujoševića ublažili poraz.

Dinamo je stigao do prednosti u 9. minutu kada je Aničić posle centaršuta Džugordića matirao Đurđevca. Na 2:0 povećao je vođstvo Pančevaca Zlatković.

U nastavku su viđena još četiri gola, po dva na obe strane i nekoliko dobrih prilika. Aničić je uspeo da po drugi put savlada golmana Bačke za 3:0, dok je Ahčin doneo radost Dinamu u 73. minutu i prednost od 4:0. Posle brze kontre Bačka je preko glišovića smanjila na 4:1, a tačku na meč stavio je Vujošević u poslednjem minutu meča -4:2.

Dinamo – Bačka 1901 4:2 (2:0)
Aničić 9’, 60’, Zlatković 17’, Ahčin 73’ – Glišović 81’, Vujošević 90’

Dinamo: Andžić, Džugurdić (Radisavljević), Aničić (Andrić), Karanfilović 8Bodolović), Ahčin, matijević, Crnomarković, Krstić, Osman (Brajović), Zlatković (Krmar), Jakovašić.

Bačka: Đurđevac, Šafranj (Malenčić), Đurović, Simić, Mezei, Glišović, Vujošević, Manojlović (Bogojević), Provči (Matijević), Lazić (Kozomara), Bursać.

U narednom kolu Bačka 1901 dočekuje Tisu. Utakmica se igra u subotu, 3. oktobra u 15 časova.