• Pregleda: 6516

Zagreb prenosi dobra iskustva Subotici

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić primio je juče u Gradskoj upravi, delegaciju Grada Subotice, predvođenu gradonačelnikom Modestom Dulićem, koja je u Zagrebu učestvovala na konferenciji perspektive starenja u zemljama regiona.
Zagreb prenosi dobra iskustva Subotici

Grad Zagreb staviće na raspolaganje svoja iskustva, programe i projekte koji će doprineti boljem funkcionisanju grada Subotice, unapređenju rada gradskih komunalnih sistema i modernizaciji rada Gradske uprave. Ovo je rezultat dogovora gradonačelnika Zagreba i Subotice Milana Bandića i Modesta Dulića, prilikom jučerašnje posete glavnom gradu Hrvatske. Gradonačelnik Subotice je ocenio da će najavljena podrška ubrzati put grada ka evropskim standardima rada lokalne samouprave.

Nakon sastanka sa gradonačelnikom Subotice Modestom Dulićem, prvi čovek glavnog grada Hrvatske Milan Bandić izjavio je da će Grad Zagreb svoje najbolje programe staviti na raspolaganje gradu Subotici, kako bi se što brže približili evropskim standardima. Bandić je precizirao da se radi o projektima poput strateškog planiranja razvoja grada, prostornog planiranja, upravljanja javnim resursima, socijalne zaštite, ekologije.

Gradonačelnik Subotice Modest Dulić zahvalio se zagrebačkom kolegi na, kako se izrazio, velikodušnoj ponudi i rekao da ova saradnja jača odnose ne samo između dva grada, već i dve države. Dulić je ocenio kao važnu i obećanu punu podršku u jačanju subotičke lokalne administracije, čime će Subotica dobiti i dobra iskustva u modernizaciji rada Gradske uprave. Gradonačelnik subotice je ocenio da će to ubrzati put grada ka evropskim standardima rada lokalne samouprave.

Gradonačelnici Subotice i Zagreba sa saradnicima sastali su se nakon posete prvog čoveka Zagreba Subotici povodom ovogodišnjeg Dana grada, kada je dogovorena intenzivnija saradnja. Naredni susret delegacija Zagreba i Subotice sa konkretnom agendom biće zakazan do kraja ove godine.

U delegaciji koja je juče boravila u Zagrebu bili su pomoćnica gradonačelnika Josipa Ivanković, šef Kabineta gradonačelnika Dejan Balažević, direktor Gerontološkog centra Nenad Ivanišević, direktor Zavoda za urbanizam Dragan Trklja i član Gradskog veća za omladinu i turizam Vjekoslav Ostrogonac.

povezane teme

28
TikTak Odgovori
Pravi primer multikulturalnosti i međunacionalne tolerancije Subotice. Da pokažemo Hrvatima i drugima kako je Subotica moderan grad i voli svakog svog građanina.
Srbin, Bunjevac, Hrvat, Hrvatica, Bosanac predstavljaju naš grad. To je baš lepo.
Član52066 Odgovori
Da li je gradonačelnik Subotice Modest Dulić ušao u Hrvatsku sa putovnicom ili pasošem?
Zg Odgovori
Nadam se da će iz ove saradnje proizići mnogo dobrih stvari za naš grad. U svakom slučaju, unapređenje saradnje ne može da škodi.
Suncica Odgovori
nadam se da su ugovorili neku prodaju patika ili baletske haljine
HMHM Odgovori
Zanimljiva ekipa po kom kriterijumu je birana mislim da bi se sad tu jos uklopio i Mirko Bajic,ili mozda jos nema putovnicu....
luka Odgovori
Zaista impresivna ekipa. Mogu samo zamisliti na koji način doživljavaju Subotičane kad su nam ovi udarna konjica.
Hrvatica Odgovori
Milan Bandic, Zeljko Kerum i Zdravko Mamic tri najjaca lika u Hrvatskoj :D :D :D
Danijel Odgovori
Svaka cast za prijateljski potez sa obe strane. Ne vredjajte i ne prozivajte gradonacelnike.
ercegovac Odgovori
Pravi HERCEGOVAC !
Lajco S. Odgovori
Bivši članovi LDP-a Vjekoslav Ostrogonac i Josipa Ivanković u poseti Zagrebu i to preko ledja DS-a?

Naravno, čim su raskinuli veze sa nalagodavcima iz Beograda prvo šta su učinili je traženje novih sponzora i to baš u Hrvatskoj. Baš čudno, zar ne? Zar nam to ne govori o nacionalnoj ideji Ostrogonca i Ivankovićeve donedavno prikrivenoj bojama LDP-a? Mozda kane i koja kinta za neku novu kampanju ili novu stranku. Ne shvataju da je njihovo vreme proslo i da se višestruke promene stranaka ne zaboravljaju.

Samo mi nije jasno kojim povodom ih je gradonacelnik vodio u Zagreb pošto se od njih očekuju ostavke na svim funkcijama u gradu. Njihov legitimitet je poljuljan i oni ne predstavljaju gradjane koji su glasali za koaliciju "Preokret" pošto, iskreno, ne verujem da bi da nije bilo kampanje i novca iz Beograda (LDP-a) iko u ovom gradu glasao za Vjekoslava Ostrogonca i Josipu Ivanković (Barbiku i Kenta)

Nego podnesite ostavke na sve funkcije i na trziste rada da vidite kako je u poštenom svetu.
Lajco S. Odgovori
@TikTak

Dok oni u Zagreb budu isli kao Srbin (koji ne razlikuje Bunjevce i Hrvate), Bunjevac (koji nece da bude Hrvat) Hrvat i Hrvatica (koji bi da su svi Hrvati - i Bunjevci i Srbi), Bosanac (koji se ni ne izjasnjava kao Bosanac) nema nama multikulturalnisti.
Kalimero Odgovori
Jel' ovi što se bunidu znaju s' nikim se štogod dogvorit' , jel' se znadu samo svađat i ratovat ko prije? A svi znamo svađa nikom korist ne donosi.
Aleksa Odgovori
@Kalimero
Ta mani ove bangalovere što tu bez veze lupetaju, pa ne znaju čak ni to da se u Hrvatsku može
putovati i sa našim pasošem. A o putovnicama bi se mogao napisati čitav roman, čak je i Arkan
imao i čitava plejada naših kriminalaca.
bukin Odgovori
U nasoj ekipi vecinom Hrvati a u hrvatskoj Milan Bandic bivsi Srbin. Nije lose. Bice tu dogovora.
Winston Odgovori
Sta se ti Lajco S. srdis nije mi jasno ??? Ljudi su istupili iz stranke i to je njihovo legitimno pravo ne ? I Winston Churchill je takodje napustio maticnu stranku pa se vratio opet u nju i postao 1. covek Ujedinjenog Kraljevstva ! I da sto se mandata tice to je njihovo i LEGITIMNO raspolazu sa njim.
sos Odgovori
POSETA ZA ISTORIJU,BANDICU ISTICE MANDAT A STO SE MENE TICE NASIMA JE PO SVEMU VEC ISTEKO, morace se poseta ponoviti ako bude novca za dnevnice.....
djordje Odgovori
@Winston - istina je da odbornica Josipa Ivankovic raspolaze svojim mandatom ali mesto clana gradskog veca pripada LDP-u i tu sledi smena sa nadam se kvalitetnijim i skolovanijim kadrom kakvih u ldp-u ima.
CD Odgovori
Bio bi ovaj potez vredan poštovanja da je deo osmišljene političke i poslovne strategije koju grad ima i sprovodi , međutim , ovako izolovano bez šireg plana i bez strategije predstavlja najobičniji incident.
Kad bi grad imao politiku koju ću nazvati "Pet četvrtina" pa da razvija kontakte sa Zagrebom, Budimpeštom, Sarajevom, Banjalukom i naravno Beogradom, a da istovremeno čuva i razvija i svoj identitet i svoj interes onda sve izgledalo drugačije. Dakle politika interesnog povezivanja Subotice i četiri prestona grada iz neposrednog okruženja imala bi smisao, jasan motiv, podršku iznutra od građana kao i spolja od mnogih institucija, imala bi i ekonomsko i marketinško i političko opravdanje i efekte i lep međunarodni refleks.
Ovakva poseta koja je izdvojena i reklo bi se, uzgredna jer proizlazi da je bratija išla na nekakvo savetovanje pa svratili do Bandića, nailazi na podeljeno mišljenje javnosti i na licitiranje "nacionalne genetike" sastava te ekipe.
Ako ostavimo po strani taj nacionalni ključ, očigledno je da je javnost iritirana sastavom tog "tima".
Osim članova Demokratske stranke i "pridruženih" članova koji su u fazi dojenja ostali bez majke partije ( LDP ), tamo nema nikakvih primesa drugih partija. Baš lep primer, jednostavno su nam nacrtali kako izgleda ta takozvana politička sloga vladajuće koalicije u gradskoj Skupštini.
Eto prve vajde od posete Zagrebu i navraćanja na kavu do Milana - saznali smo " ko je kome vjera, a ko nevjera" ovde u hodnicima gradske kuće. nije na odmet da se kaže da bi mogla Skupština da donese odluku odnosno da utvrdi principe po kojima se osnivaju i ustanovljavaju delegacije koje vitlaju po belom svetu, sve kobajagi, predstavljajući grad.
Inače susret sa gradonačelnikom Zagreba sam po sebi ne možeda škodi i ne može da smeta, a što se tiče iskustava i resursa koje će navodno Zagreb ustupiti Subotici diskretno treba imati na umu i razlike. Da ne bi bilo kao u onoj anegdoti kad miš kaže slonu - " Al tutnjimo".
svasta Odgovori
barbika jos uvek puci usta na plakatima Ldp-a a vec je bivsa
inter1908 Odgovori
Mimica Andric.Zasto je to toliko bitno?
MariMari Odgovori
Evo kako grad Zagreb vidi ovaj posjet:
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=45351

A i zanimljivo je da tu niko ne spominje Kontrolni ured!!!
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=820
@Lajco S Odgovori
Pre lupanja gluposti nije lose malo se informisati.
To sto Josipa i Vjekoslav nisu vise clanovi LDP-a, ne znaci da su izgubili funkcije. Oni nisu isli preko ledja DS-a, nego kao clan Gradskog veca i pomocnik gradonacelnika.

P.S. Tuzan si ti, a i svi ostali komentatori koji ovde dele ljude na Srbe, Hrvate...
@sos Odgovori
Sreca, pa se ti ne pitas, nego odlucuju gradjani Subotice koji su u maju jasno pokazali da su protiv prefarbanih radikala i njihovog govora mrznje.
alen Odgovori
@lajco s. Mislim da gresis Tiktak je podelio delegaciju na nacionalnu pripadnost
Veseljak Odgovori
Ljudi ja stvarno ne razumem o čemu pričate i što pljujete čoveka koji očigledno nije ni bio u delegaciji. Lepo se vidi na slici - Slavko Parać, Josipa Ivanković, Nenad Ivanišević, Modest Dulić, Dejan Balažević i Dragan Trklja.
@MariMari - Kontrolni ured.... Hahaha.... DS ne spominje, jer verovatno im je taj projekat NAJbitniji - za IZBEĆI :-) Pa nisu valjda poludeli, dokle god izborni zakon dozvoljava da "koalicija" bira gradonačelnika! Bandić je biran direktnim izborima, ne skrivajući se iza koalicije!
Hungry Odgovori
Uh uh, kako su naprednjaci postali alavi :)

Čitam komentare i ne verujem. Obična poseta gradonačelniku Zagreba ih je baš iziritirala.

Dugo nisam video da neko može da bude toliko gladan vlasti.
Ivan Odgovori
[*...*]

Ovo je nepotrebno bacanje para poreskih obveznika: ja ne zelim da placam posetu konferenciji perspektive starenja u zemljama regiona (wtf?!) subotickoj delegaciji od 6 (+?) clanova. Ajde da ode Ivanisevic tamo, ako mora, mada je i to bilo potpuno nepotrebno. Prvo, glupa je tema konferencije a drugo, mogao je da odrzi predavanje i preko skype-a.

Kakvog smisla ima da ostali o nasem trosku posecuju konferenciju perspektive starenja u zemljama regiona?? Sta ce tamo Modest, Trklja, Vjeko, Josipa i Parac, a posebno Balazevic??
Marko Van Basten Odgovori
Hrvatska mladez na instruktazi!!!
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.