Pregleda: 4646
Foto

U odloženoj prolećnoj premijeri fudbaleri Spartaka poraženi od Slobode (0:1)

26.02.2014. u 16:51h
Fudbaleri Spartaka neočekivano su doživeli poraz na odloženoj premijeri prolećnog dela Jelen superlige, danas su gosti bili uspešniji poneli sva 3 boda u Užice. Spartak je primio gol u sudijskoj nadoknadi i time neočekivano izgubio 3 boda na domaćem terenu.

Fudbalsko prvenstvo za sve koji navijaju za Spartak i Slobodu iz Užica počelo je sa 5 dana zakašnjenja pošto je u prvobitnom terminu (subota) meč 16. kola odložen zbog lošeg stanja glavnog terena. Naknadno, zajednica superligaša utvrdila je današnji dan kao novi termin odigravanja.

Na prolećnoj premijeri u goste je, po drugi put za manje od nedelju dana, došla ekipa užičke Slobode koje je na momente pokazivala ambicije za Spartakov gol, ali ni domaći igrači nisu uspevali, sem par poluprilika, da značajnije ugroze gol gostiju. Važnu ulogu u odbrani gostiju iz Užica igrao je odlični golman Dejan Ranković koji je u nekoliko navrata efektnim intervencijama i pravovremenim reakcijama sprečio vođstvo Spartaka.

Užičani su u većem delu prvog poluvremena bili bolji rival, stvorili par povoljnih prilika, ali nisu bili uspešni u završnici. U drugih 45 minuta drugačija slika, Spartak je postao znatno konkretniji, ali nije uspevao i da iskoristi svoje prilike.

Odlučujući gol došao je u sudijskoj nadoknadi, posle neopreznosti domaće odbrane, kada je Žeravica u petercu savladao Aleksića i razočarao četristotinjak domaćih navijača. Pobedničkom golu prethodila je odlična šansa u šesnestercu Užičana kada je Spartak pogodio prečku, a zatim praktično u narednom napadu već opisana situacija.

Posle pauze od godinu dana zbog povrede, u drugom poluvremenu u ekipi Spartaka ponovo je zaigrao Slobodan Novaković (13), koji je već posle nepunih desetak minuta provedenih u igri zaradio žuti karton zbog malo grubljeg starta.

Trener gostiju Ljubiša Stamenković ocenio je da je njegova ekipa na teškom gostovanju osvojila važne bodove: - "Teška utakmica i težak teren, uspeli smo u završnici da damo gol i prekinemo niz od 5 gostovanja Spartaku bez pobede. Čestitam igračima na borbenosti i publici na korektnom ponašanju"

Dragan Kanatlarovski bio je vidno nezadovoljan konačnim rezultatom jer smatrao je da su bodovi nezasluženo izgubljeni, ali ipak čestitao je Užičanima na korektnoj borbi i najavio da se već danas okreću novom meču u JSL. U narednom kolu Spartak gostuje ekipi OFK Beograda. Taj meč se igra u subotu od 13:30h.

Posle 16 odigranih kola, na tabeli JSL Spartak se nalazi na 8. mestu.

1. Crvena zvezda 16 11 2 3 32:16 35
  2. Partizan 16 10 4 2 28:12 34
  3. Jagodina 16 8 3 5 20:14 27
  4. Radnički (N) 16 6 7 3 16:10 25
  5. Vojvodina 16 6 7 3 21:18 25
  6. Čukarički 16 7 4 5 16:13 25
  7. Novi Pazar 16 7 4 5 18:16 25
  8. Spartak 16 6 3 7 12:20 21