• Pregleda: 2971

Svečano otvaranje XVII Interetno festivala večeras na bini kod svečanog ulaza Gradske kuće

Sedamnaesti po redu Interetno festival biće otvoren večeras od 20 časova na bini ispred svečanog ulaza Gradske kuće. Tokom pet festivalskih dana, posetiocima će se predstaviti šest folklornih grupa iz naše zemlje i osam iz inostranstva.
Svečano otvaranje XVII Interetno festivala večeras na bini kod svečanog ulaza Gradske kuće

Plesnom panoramom, koja je zajednički program ansambla iz Kečkemeta i folklorne grupe "Rona" Mađarskog kulturnog centra "Nepker" sinoć je započeo 17. "Interetno", koji će ponuditi bogat sadržaj do nedelje, kada će se svečano i zatvoriti festival.

- Puno interesantnih ansambala će biti ove godine, sa teritorije bivšeg Sovjetskog Saveza čak tri, jedan od najjačih ansambala Rusije, Tatarstan i Jakutija. To do sada nismo imali priliku da vidimo. Dolazi nam ansambl iz Kolumbije, Meksika, Paname i Paragvaja. Naravno, kao i svake godine među učesnicicima biće i ansambli iz Mađarske i Srbije - kaže Bela Bodrogi, direktor „Interetno festivala“

Sinoćnji nastup folklornih grupa na velikoj bini, kao i delić atmosfere iz "Etnopolisa" prenosimo vam kroz fotografije u povezanom albumu.

Svečano predstavljanje gostujućih grupa festivala, pozdravni govor i defile učesnika održaće se večeras na platou kod Gradske kuće, preciznije između svečanog ulaza Gradske kuće i Plave fontane.

Program

ETNOPOLIS BINA - centralni gradski trg

Sreda

20:00 časova - PLESNA PANORAMA - Zajednički program ansambla Kečkemet i folklorne grupe "Rona" MKC "Nepker"

Četvrtak

20:00 časova - CEREMONIJA OTVARANJA - Svečano predstavljanje gostujućih grupa festivala

Petak

17:30 časova - Lutajuća igranka
19:30 časova - Gudački kvartet “Dresch”
20:30 časova - PLESNA PANORAMA - Predstavljanje gostujućih grupa festival

Subota

14:00 časova - Program uživo radija Pannon sa festivala
19:30 časova - Koncert orkestra “Heveder”
20:30 časova - PLESNA PANORAMA - Predstavljanje gostujućih grupa festivala

Nedelja

19:00 časova - Svečani defile gostujućih grupa festivala
19:30 časova - CEREMONIJA ZATVARANJA

IGRAONICA ZLATNA KAPIJA

Sreda

15:00 časova - Tetoviranje šljokicama
16:00 časova - Izrada cvetnog venca
17:00 časova - Muzička žurka sa Aniko Kiš
15:00-18:00 časova - Babywearing druženje i igralište za bebe

Četvrtak

15:00 časova - Tetoviranje šljokicama

Program doživljaja sa Paragvajem
16:00 časova - Pustovanje sa Sofijom Levai
17:00 časova - Dečije igre sa Kristinom Kečkeš

15:00 -18:00 časova - Babywearing druženje i igralište za bebe

Petak

15:00 časova - Tetoviranje šljokicama

Program doživljaja sa Kolumbijom
16:00 časova - Nizanje perli sa Čilom Ekreš
17:00 časova - Popodne uz priče sa Tindom Ric Denč

17:30 časova - Lutajuća igranka ispred bine Etnopolisa
15:00 -18:00 časova - Babywearing druženje i igralište za bebe

Subota

15:00 časova - Tetoviranje šljokicama

Program doživljaja sa Meksikom
16:00 časova - Izrada lutaka od kukuruzovine sa Margitom Fenjveši
17:00 časova - Dečiji program sa Imolom Varga od 0 do 3 godine

15:00 -18:00 časova -Babywearing druženje i igralište za bebe

Nedelja

15:00 časova - Tetoviranje šljokicama

Program doživljaja sa Rusijom
16:00 časova - Izrada krpara
17:00 časova - Matija Pravedni

Putovanje kroz vreme kroz Mađarsku u doba kralja Matije sa udruženjem „Aranygyapjú”

15:00 -18:00 časova - Babywearing druženje i igralište za bebe
18:00 časova - Nunanje

MKC "NEPKER"

Sreda

17:00 časova - X Ex libris izložba i dodele nagrada
22:30 časova - Festivalski klub
DJ IRVINE – žurka dobrodošlice
Plesni dom naroda

Četvrtak

22:00 časova - Festivalski klub
DJ IRVINE – karaoke veče
Plesni dom naroda

Petak

22:00 časova - Festivalski klub
DJ IRVINE – Gatsby žurka
Plesni dom naroda

Subota

22:00 časova - Festivalski klub
DJ IRVINE – Latino veče i maskenbal
Plesni dom naroda  

Nedelja

11:00 časova - Katedrala Svete Terezije - Molitvena liturgija sa učesnicima festivala
12:00 časova - Sto ljubavi, ugostimo svet!
23:00 časova - Festivalski klub
DJ IRVINE i DJ ENDY DEE– Oproštajna žurka
VESELJE POVODOM ZATVARANJA FESTIVALA

MEET & EAT

Sreda

10:00 časova - Izložba starih zanata, Gastro selo i trg vina
21:00 časova - Englesko veče sa bendom Simply English, Liverpool Pub

Četvrtak

10:00 časova - Izložba starih zanata, Gastro selo i trg vina
14:00 časova - Tatarstan, Gostiona "Gurinović"
Meksiko, Gostiona "Bates"
17:30 časova - Čuda sa zemlje Barkoka (Vestibil Gradske kuće)
Predstava i modna revija Ilke Palmai i Eve Farkaš
18:00 časova - Paragvaj, “The Code” restoran

Petak

10:00 časova - Izložba starih zanata, Gastro selo i trg vina

Subota

10:00 časova - Izložba starih zanata, Gastro selo i trg vina
14:00 časova - Jakutija, Denis pizeria i restoran
18:00 časova - Meksiko, LaCantina
22:00 časova - Panama, Dolce Vita caffe & wine bar

Nedelja

10:00 časova - Izložba starih zanata, Gastro selo i trg vina

Izvor: Subotica.com

povezane teme

0

Ova vest još uvek nije komentarisana.