• Pregleda: 2119

"Subotička milja" dobila novog šampiona

U nedelju, 24. juna, na subotičkom Hipodromu, u organizaciji Konjičkog kluba „Bačka“, održan je treći trkački dan. Domaćini su pripremili jedanaest kasačkih trka, a najvažnije su bile tradicionalne „Subotička milja“ i „Probni derbi“.
Foto: Ilustracija (arhiva)
"Subotička milja" dobila novog šampiona

U tradicionalnoj „Milji“, okršaj je  bio podeljen u dva trčanja, a zbir rezultata u oba,  doneo je i odluku o pobedniku. Prvo mesto pripalo je grlo Rite Key (Z. Živojinović). Drugo mesto zaslužilo je grlo Rincope Jet (pobednik iz 2016. i 2017. godine), treće Brume d'Or, dok su četvrto mesto podelili Nadir Three i Lambert Sas.

Prvi okršaj četvorogodih kasača domaćeg odgoja „Probni derbi“ protekao je u odličnom finišu tri grla, a prvo kroz cilj prolazi Syria AT (J. Gabrić), ispred grla Iago d'Amore i Cyprus AT.

Rezultati:

Prva kasačka trka: Eugenie du Citrus (G. Matković) 1:20,0, Francia des Noes (J. Gabrić) 1:21,1, Volly de Ranes (M. Prišić) 1:19,8, Class d'Evel (Z. Živojinović) 1:21,6.

Druga kasačka trka: Anna Milau (A. Vereb) 1:18,6, Usselle du Loir (G. Zolnaji) 1:17,6, Bobine Photo (T. Višnjić) 1:17,1, Belle de Play (J. Gabrić) 1:18,8.

Treća kasačka trka: Lili JH (S. Vojnović) 1:21,8, Dalma Jet (L. Sokola) 1:22,1, Desi V (M. Gajić) 1:23,0, Dana VP (N. Bognar) 1:24,0.

Četvrta kasačka trka: Andraj P (A. Vereb) 1:18,2, Alfa Varenne (S. Pejić Tukuljac) 1:18,5, Meresz (B. Mukić) 1:19,0, Nika Boko (P. Knekt) 1:20,0.

Peta kasačka trka, „Subotička milja, prvo trčanje“: Brume d'Or (N. Đorđević) 1:15,6, Rite Key (Z. Živojinović) 1:15,7, Rincope Jet (A. Vereb) 1:15,7, Lambert Sas (D. Katanić) 1:15,9, Nadir Three (A. Horvatski) 1:16,7, Bea Kievtshof (M. Tasić) 1:17,1, Paradisea Jet (B. Mukić) 1:17,1, Super Bull (V. Bjelogrlić) 1:17,7.

Šesta kasačka trka: Jimmy Oaks (P. Knekt) 1:16,3, Jessie (D. Petrović) 1:17,5, Dea Celeste (B. Milodanović) 1:17,6, Ragi Cocks (M. Pantić) 1:17,6.

Sedma kasačka trka: Isaac Newton AT (D. Petrović) 1:14,6, Bonaparta (M. Pantić) 1:15,4, Diaphane (D. Đuričić) 1:15,7, Sanrio (S. Ladar) 1:15,7.

Osma kasačka trka, „Probni derbi“: Syria AT (J. Gabrić) 1:16,4, Iago d'Amore (B. Mukić) 1:16,5, Cyprus AT (D. Katanić) 1:16,5, Amar Bharati (M. Pantić) 1:19,2, Arsene Lupin (J. Popin) 1:20,9.

Deveta kasačka trka, „Subotička milja, drugo trčanje“: Rite Key (Z. Živojinović) 1:14,6, Rincope Jet (A. Vereb) 1:14,9, Super Bull (V. Bjelogrlić) 1:15,2, Nadir Three (A. Horvatski) 1:15,7. Lambert Sas (D. Katanić) 1:16,0, Bea Kievitshof (M. Tasić) 1:16,1, Brume d'Or (N. Đorđević) 1:22,7.

Deseta kasačka trka: Fotta Royal (J. Gabrić) 1:19,7, Angela (S. Vujković Bukvin) 1:20,4, Severino (B. Mukić) 1:20,6, Ajde Srećo (D. Urošev) 1:21,2.

Jedanaesta kasačka trka: Andover Boy (B. Mukić) 1:19,3, Dalfino (R. Rajić) 1:19,4, Flekica (N. File) 1:19,9, Hacker As (J. Ostojić) 1:20,3.

Naredno okupljanje zakazano je za poslednji vikend jula, a na programu će tada, kroz dva dana, biti održana tradicionalna „Dužijanca“.

Izvor: Subotica.com

povezane teme

0

Ova vest još uvek nije komentarisana.