Pregleda: 2122

Rukometaši Spartaka bolji od Partizana (25:20)

24.11.2016. u 10:31h
Iako im rezultati još uvek nisu u skladu sa ambicijama, Subotičani ostaju neporaženi na domaćem terenu. Poslednji u nizu pognutih glava iz Subotice otišli su igrači Partizana.

Rukometaši Spartak Vojputa ostvarili su važnu pobedu u 11. kolu Superlige Srbije. Pred oko 1300 gledalaca u subotičkoj Hali sportova "putari" su savladali Partizan sa 25:20 i još jednom odbranili domaći teren.

Subotičani su meč prelomili u poslednjih petnaestak minuta agresivnijom igrom, kojom su slomili otpor crno-belih.

Prvo poluvreme proteklo je u ujednačenoj igri, koju je pratio i rezultat. Rezultatska klackalica trajala je u prvih 30 minuta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali taj period igre završen je 11. U nastavku znatno bolja igra "putara".  Poveo je Spartak sa 15:12, ali vrlo brzo gsoti poravnavaju na 15:15. Novi talas bolje igre, pre sega u odbrani, nagrađen je novom osetnijom prednošču kada je na semaforu stajalo 19:16. Ispostavilo se da je taj period igre prelomio meč i Subotičani su do kraja samo održavali prednost za konačnih 25:20.

Nevolja za Spartak došla je sredinom prvog poluvremena kada je Radosavljević u jednom duelu izvukao deblji kraj, povredio se i očekuje ga duža pauza.

Spartak Vojput - Partizan 25:20 (11:11)