Pregleda: 1907

Rukometaši Spartaka bez šanse protiv Vardara (36:18)

18.12.2015. u 11:00h
Rukometaši Spartaka poraženi u meču 15. kola Regionalne SEHA lige u Skoplju od Varadara rezultatom 36:18. Sada sledi kraća pauza zbog božićnih i novogodišnjih praznika, a onda nastavak takmičenja u SEHA ligi i plejof nacionalnog šampionata.

Ekipa Branislava Zeljkovića nije uspela da pruži jači otpor šampionu Makedonije, tradicionalno jednoj od najkvaitetnijih evropskih ekipa - skopskom Vardaru. Posle pobede nad Maks Sturmicom nepuna 24 časa kasnije Spartak je imao pred sobom izuzetno jakog i motivisanog protivnika koji je pokazao zašto i ove godine sa pravom cilja visok plasman u ligi šampiona, najjačeg takmičenja Evropske rukometne Federacije (EHF).

Svoj kvalitet i iskustvo Vardar je demonstrirao od prvog minuta kada se silovito i maksimalno koncentrisano obrušio na Spartakov gol, pa je tako posle nepunih desetak minuta igre Spartak već gubio sa 6:2, zatim je ta prednost duplirana sredinom prvog dela na 14:7, da bi se poluvreme završilo prednošću Vardara od 18:9.

U nastavku Vardar je želeo da ostavi što bolji utisak, da iskoristi duel sa Spartakom za što bolju pripremu pred nove okršaje u Ligi šampiona pa je tako nastavio da pristiska do poslednjeg sudijskog zvižduka, što je i dovelo do konačnih +18. Pokušavao je Zeljković nekoliko puta da prekine česte serije domaćih, da trgne ekipu iz letargije, ali jednostavno nije išlo. Vardar je ovaj meč režio u svoju korist rezultatom 36:18.

Vardar - Spartak Vojput 36:18 (18:9)

U ekipi Spartaka Lojaničić je postigao 4 pogotka, jedan manje je dao Perović, dok su Đekić, Županjac, Jelić, Rakocija i Čupić postigli po dva. Golmani Stojanović i Radulović "skinuli" su ukupno 9 šuteva. Golman domaćčih Petar Angelov pored 11 odbrana uspeo je čak i jednom da s eupiše u strelce i to u samoj završnici meča.

Posle tri i po meseca takmičenja u SEHA ligi sada sledi kraći predah, a zatim i nastavak sezone na međunarodnoj sceni i plejof u nacionalnom šampionatu. Spartak posle ovog poraza ima bilans od 11 poraza, 3 pobede i 1 nerešen rezultat.