Komentara: 6
Pregleda: 9419

Proglašeni najbolji sportisti i sportski kolektivi za 2016. godinu

14.12.2016. u 10:21h
Izvor: Subotica.com
Komisija za dodelu priznanja "Sportista godine" u akciji koju zajednički organizuju Subotičke novine, Grad Subotica i Sportski savez Subotice donela je odluku o najboljima u 2016. godini. To su rvač Davor Štefanek, dizač tegova Tamaš Kajdoči i mačevaoc Miona Petra Knežević, dok je Rvački klub "Spartak" najbolji kolektiv.
Proglašeni najbolji sportisti i sportski kolektivi za 2016. godinu

Sastanak komisije održan je juče Plavoj sali Gradske kuće. Ove godine u izboru za sportiste i sportske kolektive godine činili su sportisti koji su u prošlosti već bili proglašavani za najbolje sportiste Subotice.

Članovi žirija su bili: Sreten Damnjanović (rvanje, 1968. i 1969.), Zoran Ivanović (gimnastika, 1971.), Laslo Ubori (atletika, 1972.), Dragan Vujković (boks, 1973. i 1974.), Zoran Kalinić (stoni tenis, 1979, 1980, 1982, 1983, 1986. i 1987.), Senad Rizvanović (rvanje, 1989. i 1992.), Zoran Olajić (odbojka, 1991.), Livija Abraham (atletika, 1993.), Mile Radaković (rvanje, 1995.), Roža Pisar (kuglanje, 1998.), Sanela Nović (kuglanje, 2001.), Dijana Šefčić (atletika, 2006.), Čaba Nađ (dizanje tegova, 2010.) i Gabor Kasa (biciklizam, 2012.)

Lista nagrađenih:

Seniori:

  1. Davor Štefanek - rvanje
  2. Martin Mačković - veslanje
  3. Ervin Rožnjik - dizanje tegova
  4. Dijana Šefčić - atletika
  5. Vanja Bačić - bokser
  6. Dejan Otašević - karate
  7. Bojana Kljajić -mačevanje
  8. Veselin Jelić - rukomet
  9. Aleksandra Cvetićanin- odbojka
  10. Tihomir Zakić - jedrenje

Juniori:

  1. Tamaš Kajdoči - dizanje tegova
  2. Jovana Ilić - atletika
  3. Novak Savić - plivanje
  4. Juhas Kristian - tenis
  5. Andrej Barna - plivanje
  6. Alen Kujundžić - kuglanje
  7. Leona Rogić - klizanje
  8. Nebojša Keljanović - kik boks
  9. Kristijan Tači - rvanje
  10. Ana Miković - veslanje

Pioniri:

  1. Miona Petra Knežević - mačevanje
  2. Barbara Batinić - odbojka
  3. Viktor Haško - dizanje tegova
  4. Mark Perčić - biciklizam
  5. Antal Prćić - rvanje
  6. Erceg Lejla - gimnastika
  7. Jovana Vukas - atletika
  8. Filip Kulić - gimnastika
  9. Aleksandar Čokić - stoni tenis
  10. Tibor Olah - džudo

Sportski kolektivi:

  1. Rvački klub Spartak
  2. Klub dizača tegova Spartak
  3. ŽFK Spartak

Jubileji:

  • Jedriličarski klub Palić - 120 godina jedriličarstva
  • Džudo klub Spartak - 50 godina
  • Parastreličarski klub Veteran - 10 godina postojanja

Posebna priznanja:

  • Stipan Vert - za dugogodišnji rad u klubu i za velike uspehe kluba dizača tegova Spartak
  • Duško Dražić (predsednik RK Spartak Vojput) - za nesebičan doprinos u razvoju rukometnog sporta i za velike zasluge za uspeh RK Spartak Vojput
  • Luka Andrašić (STK Spartak) - prvak Srbije i Vojvodine osoba sa invaliditetom
  • pionirska ekipa Žok Spartak - treće mesto u Srbiji
  • Tenis klub Spartak (pioniri) - najbolji u Srbiji
  • Vaterpolo klub Spartak Prozivka - za plasman u 1B ligu
  • Radule Radulović - medalje sa Prventva Balkana i Prvenstva Srbije u atletici u konkurenciji veterana.
Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 4 godine i 9 meseci
Komentara: 6
Pregleda: 9419
Povezane vesti
Povezane teme
sportista godine najbolji sportisti subotice izbor za najboljeg sportistu
Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.