Pregleda: 1568

Кošarkašice Spartaka poražene od Crvene zvezde (89:59)

22.01.2016. u 10:50h
Košarkašice Spartaka godine su započele porazom od drugoplasirane ekipe Prve lige Srbije. Dobro su se držale Subotičanke u prvom delu, ali u nastavku igra se raspala i protivnik je na kraju trijumfovao sa +30.

U meču 14. kola prvenstva Srbije Spartak je poražen na gostovanju od Crvene zvezde rezultatom 89:59. Spartaku je ovo bio sedmi poraz čime je pao na šestu poziciju na tabeli PLS.

Duel je doneo dva rezultatski različita poluvremena. Izabranice Blagoja Ivića su u prvih 20 minuta uspevale da odražavaju korak za domaćinom koji je imao prednost tokom većeg dela ovog perioda između tri i osam poena. Na isteku 20 minuta bilo je 38:33 u korist crveno-belih.

Furioznom igrom u drugih pet minuta treće četvrtine domaćin je oduzeo "golubicama" svaku nadu za pozitivan rezultat. Zvezda je od 42:39 stigla do 64:43 i sebi obezbedila mirnu završnicu.

Crvena zvezda - Spartak 89:59 (23:19, 15:14, 26:10, 25:16)

Utakmica je odigrana u hali "Basket siti" pred oko 100 gledalaca.