Pregleda: 1616

Odbojkašice Spartaka poražene u prvom meču 1/8 finala Kupa CEV

11.12.2015. u 09:46h
Izvor: RTV City
U prvom meču 1/8 finala Kupa CEV u Hali sportova odbojkašice NIS Spartaka poražene su od rumunske ekipe Stinta iz Bakaua sa 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 22:25).

Većina prvog seta protekla je u izjednačenoj igri do finiša kada su plavo bele načinile dve uzastopne greške koje su gošće pretvorile u vođstvo 15:18. Do kraja iskusne rumunke su stečenu prednost uvećale i lako rešile prvi period igre u svoju korist 17:25.

Drugi set obilovao je rezultatskom klackalicom do pred kraj koji je bio pun drame. Izabranice Slobodana Galeševa povele su sa 21:18, ali su gošće imale odličan odgovor i sa serijom 5:0 ubrzo prelaze u vođstvo 21:23. Novo vođstvo rumunki trglo je subotičanke koje su vezale 4 poena u nizu i poenom Jelene Oluić izjednačili rezultat u setovima 25:23.

I u trećem setu viđen je uzbudljiv finiš. Odličnom igrom u napadu i u polju igračice Stintua lome otpor Spartaka i koriste prvu set loptu za novo vođstvo u setovima 21:25.

Četvrti set nije dobro počeo za plave golubice koje su od starta bile u rezultatskom minusu 7:14. Međutim serijom 11:3 subotičanke su uspele da preokrenu na 18:17 ali snage za uspešan završetak seta nisu imale. Odbojkašice Stintua ubrzo odgovaraju novom serijom za prednost 20:23 a zatim koriste drugu set loptu za osvajanje četvrtog seta i pobedu 22:25.

Jelena Oluić je predvodila domaću ekipu sa 20 poena, Cvetićanin je dodala 17 a Sredić 12 poena. Sa druge strane Lupu je zabeležila 13 poena, Kazaku i Baltau su zabeležile po 12 poena a Rogojinuaru je dodala 10 poena.

Revanš meč na programu je 17. decembra u Bakau.