Komentara: 5
Pregleda: 5437

Odbojkašice Spartaka ispale iz trke za trofej Kupa Srbije

19.02.2017. u 11:14h
U Staroj Pazovi za vikend se održava završni turnir 51. Kupa Srbije za odbojkašice na kojem pored domaćina Jedinstva igraju i ekipe Vizure, Dinama iz Pančeva i subotičkog Spartaka. Juče su odigrani polufinalni mečevi, a Spartak iako je dobio najlakšeg protivnika nije uspeo da prođe u finale.

U finalu 51. Kupa Srbije 2016/2017 u konkurenciji odbojkašica igraće Jedinstvo iz Stare Pazove i Dinamo iz Pančeva. Dinamo je sinoć, u drugom polufinalu pobedio Spartak sa 3:1, po setovima 25:23, 25:14, 23:25 i 25:15, posle 94 minuta igre.

U prvom setu se vodila izjednačena borba do završnice, kada su izabranice Aleksandra Vladisavljeva uspele da set reše u svoju korist sa 25:23. Usledila je još bolja igra Dinama u drugom setu, kada su Pančevke Subotičankama prepustile svega 14 poena i povele sa 2:0 u setovima.

U trećem setu, Dinamo je već na polovini seta stekao prednost od pet poena (14:9), da bi Spartak izjednačio na 19:19. U završnici, Dinamo je poveo sa 23:20, a Spartak izjednačio, a posle tajm – auta Dinama poveo sa 24:23. Iskoristile su Subotičanke prvu set loptu za 25:23 i smanjile prednost Dinama na 2:1 u setovima.

Pančevke su silovito krenule u četvrtom setu i povele sa 14:6. Za razliku od trećeg seta, Dinamo je uspešno održavao prednost do konačnih 25:15, za pobedu od 3:1 i plasman u finale Kupa Srbije.

Dinamo - Spartak 3:1 (25:23, 25:14, 23:25, 25:15)

U prvom polufinalu Jedinstvo je sa maksimalnih 3:0 savladalo Vizuru i upravo par Jedinstvo - Dinamo biće večerašnji rivali za titulu Kupa Srbije. Prenos ovog meča biće od 18 časova na RTS2/HD.