Komentara: 5
Pregleda: 2155

Objavljeni rezultati Opštinske smotre recitatora

06.03.2018. u 14:57h
Izvor: Subotica.com
U petak, 2. marta, u Gradskoj biblioteci Subotica održana je 30. Opštinska smotra recitatora „Pesniče naroda mog”. Objavljeni su konačni rezultati za mlađi, srednji i stariji uzrast. Zonsko takmičenje je u subotu.
Objavljeni rezultati Opštinske smotre recitatora

Na opštinskoj smotri nastupilo je 93 recitatora na srpskom, mađarskom, hrvatskom jeziku i bunjevačkom govoru iz osnovnih i srednjih škola, kulturno umetničkih društava i udruženja. Na zonsko takmičenje iz subotičke opštine plasirali su se, po kategorijama:

MLAĐI UZRAST (niži razredi osnovne škole):

  1. Noemi Božić (OŠ „Sečenji Ištvan” Subotica)
  2. Andrej Čavlin (OŠ „Matko Vuković” Subotica)
  3. Nađa Jevtić (OŠ „Sonja Marinković” Subotica)
  4. Rihard Nemet (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)
  5. Lana Šarčević (OŠ „Ivan Milutinović” Subotica)
  6. Mihajlo Todorić (OŠ „Vuk Karadžić” Bajmok)
  7. Dorka Trnjanov (KUD „Lanji Erne” Subotica)
  8. Jana Vasić (OŠ „Jovan Mikić” Subotica)
  9. Višnja Vilov (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)
  10. Martin Vukov (Hrvatska čitaonica Subotica)

SREDNJI UZRAST (viši razredi osnovne škole):

  1. Klaudija Bašić (KD „Ivan Antunović” Subotica)
  2. Viktor Dulić (OŠ „10. oktobar” Subotica)
  3. Ivan Huska (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata Subotica))
  4. Luka Ješić (HAD Subotica)
  5. Kaudija Karan (Hrvatska čitaonica Subotica)
  6. Mila Kujundžić (HGU „Festival bunjevački pisama” Subotica)
  7. Balint Miškolci (OŠ „Majšanski put” Subotica)
  8. Barbara Piuković (UBH „Dužijanca” Subotica))
  9. Blanka Senji (OŠ „Jovan Mikić” Subotica)
  10. Anđela Stojičić (SKC „Sveti Sava” Subotica)
  11. Lana Vojnić Hajduk (OŠ „Ivan Milutinović” Subotica)
  12. Lara Zemko (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)

STARIJI UZRAST (srednje škole):

  1. Sara Čović (TŠ „Ivan Sarić” Subotica)
  2. Bogdan Hariš (Hemijsko-tehnološka škola Subotica)
  3. Jovan Kaloserović (SKC „Sveti Sava” Subotica)
  4. Nikoleta Karačonji (Dom učenika srednjih škola Subotica)
  5. Miljana Milijašević (Hemijsko-tehnološka škola Subotica)
  6. Dragana Nikolić (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)
  7. Dženifer Pauljuk (Gimnazija za talentovane učenike „Kostolanji Deže” Subotica)
  8. Katarina Piuković (UBH „Dužijanca” Subotica)
  9. Minja Šijačić (Kolo srpskih sestara Subotica)
  10. Gabriela Terek (Hemijsko-tehnološka škola Subotica)
  11. Milica Vuković (HKC „Bunjevačko kolo” Subotica)
  12. Augustin Žigmanov (Hrvatska čitaonica Subotica)

Recitatorske sposobnosti takmičara procenjivao je tročlani žiri, čiji je predsednik Milan Vejnović, glumac Narodnog pozorišta Subotica, a uz njega glumica Žužana Kalmar i profesorka Katarina Čiliković.

Najbolji recitatori nagrađeni su diplomom i plasirali su se na zonsko takmičenje koje će biti održano u subotu, 10. marta u Gradskoj biblioteci Subotica, sa početkom u 10 sati.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 2 godine i 4 meseca
Komentara: 5
Pregleda: 2155
Povezana vest
Povezane teme
gradska biblioteka smotra recitatora recitatori
Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 2 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.