Pregleda: 9171
Foto

Na Paliću održan prvi Tron sprint triatlon

13.07.2014. u 10:32h
U organizaciji Atletsko-rekreativnog kluba "Tron" sa Palića, člana Triatlon unije Srbije, juče je uz obalu Palića održan prvi Tron triatlon na kojem su učestvovala ukupno 52 takmičara iz cele Srbije, a na kojem se okušao jedan broj Subotičana rekreativaca i koji su uspešno završili trku. Najbolje ukupno vreme (generalni plasman) i vreme po disciplinama je ostvario Danilo Jovanović (1997) koji je triatlon završio za jedan sat, tri minuta i tridestosam sekundi (plivanje na 750m - 00:11:49; vožnja bicikla na 20km - 00:31:54 i trčanje na 5km - 00:19:55).

Na prvom Tron triatlonu u dve trke učestvovalo je nešto više od 50 takmičara iz Pančeva, Beograda, Požarevca, Sombora, a organizatore posebno raduje što se odazvalo dosta rekreativaca iz Subotice i sa Palića. Sve tri discipline u kombinaciji su prilično zahtevne, a dodatni izazov je predstavljao jak vetar i nemirna voda koja juče nije bila naklonjena takmičarima.

Sprint triatlon je kombinacija tri sporta u kojem se učesnici takmiče na vreme u plivanju na 750 metara, zatim vožnji bicikla (2 kruga po 10km) i na kraju trčanje na kružnoj deonici dugoj 5 kilometara.

Jedno od poznatijih lica, ujedno i promoter turnira, bio je popularni TV voditelj Ivan Zeljković, poznatiji široj javnosti kao Zeka milioner, koji je ravnopravno učestvovao sa svim takmičarima i uspešno završio sve tri discipline i kao poslednji (simbolično) stigao na cilj (01:43:31).

Najbolje rezultate su ostvarili iskusni takmičari u triatlonu, ali nije bio zanemarljiv ni rezultat rekreativaca kojih je na radost organizatora bio sasvim zadovoljavajući. Posebno raduje i učešće žena rekreativaca koje su dale svoj maksimum i sasvim u egalu trčale, okretale pedale i plivale rame uz rame sa muškarcima. Na triatlonu je učestvovalo čak devet Subotičana od kojih je i jedna žena.

Među Subotičanima najbrži je bio Dejan Kakonji koji za dve nedelje nastupa u Nađatadu na Ironmanu, a rezultati ostalih subotičkih trkača su:

• Čik Nenad 01:43:32 (prvi triatlon)

Triatlon je održan u dve kategorije - dečiji Superkid triatlon na kojem je učestvovalo i uspešno završilo trku 10 dečaka i Elitna trka na kojoj su bila prijavljena 53 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji od kojih je čak 38 uspešno završilo trku, troje je odustalo, a njih 11 nije ni započelo trku.

Elitni sprint triatlon je održan u tri kategorije - juniori, seniori i 40+ za oba pola. U generalnom plasmanu najbolji kod muškaraca su bili Danilo Jovanović (TK "Tamiš", 01:03:38), Vladimir Stojisavljević (TK "Tamiš", 01:04:25), Čaba Majoroš (Titan TC Szeged, 01:05:07).

Kod žena najbolja je bila Vida Medić sa vremenom 01:14:15), zatim slede Vanja Rajčić sa 01:29:55 i Subotičanka Jelena Ademi koja je trku završila za 01:32:18.

U kategoriji juniora najbolji je bio Marko Desimirović (01:06:04), zatim slede Vladimir Danko (01:09:23) i Luka Matović (01:22:12).

Proglašena su i tri najbolja mlađa veterana (40+ / 1965-74) i u toj kategoriji redosled je bio sledeći: Dragiša Mladenović (01:13:51), Dejan Kakonji (01:21:25) i trećeplasirani Ivan Dulić (01:21:31). Pehari su podeljeni i u kategoriji vaterana (1964 i stariji) a njih su dobili Zoran Zivlak (01:29:41), Aleksandar Arsić (01:32:10) i Saša Stanojević (01:35:24).

U trci za dečake i devojčice (SuperKid) postignuti su sledeći rezultati: 1. Lazar Dedić (00:33:43), 2. Dušan Kostović (00:34:05) i 3. Veljko Maksimović (00:35:43). Kod devojčica prva dva mesta su zauzele Anja Davidović sa vremenom 00:41:26 i Aleksija Kocić koja je bila dve sekunde sporija od prvoplasirane.

Napomena: takmičari u ovoj trci su trčali 2 kilometra, plivali 370 metara i vozili bicikl 10 kilometara.

Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon Prvi Tron sprint triatlon