Pregleda: 1705

Košarkašice Spartaka savladale Vojvodinu (96:79)

05.12.2015. u 20:09h
Izvor: RTV City
Košarkašice Spartaka savladale su u utakmici 9. kola Prve ženske košarkaške lige Srbije ekipu Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 96:79 (23:18, 32:25, 19:18, 22:18). U najefikasnijoj utakmici ove sezone, plave golubice zabeležile su šestu prvenstvenu pobedu, sa kojom su se našli u vrhu tabele.

Meč je otvorila Rada Vidović trojkom i asistencijom za Vidu Emeše, dok je Vojvodina upisala prve poene nakon 3 minuta igre. Obe ekipe igrale su izjednačeno do dva minuta pre kraja prvog dela igre kada su domaće serijom 5:0 stekle prednost 23:18.

Izuzetna efikasnost obe ekipe obeležila je drugu četvrtinu. Domaće igračice su stekle 11 poena prednosti u 16. minutu, i tu prednost sačuvale do odlaska na poluvreme kada je na semaforu stajalo 55:43. U tim momentima Spartakove košarkašice su šutirale sjajnih 58% iz igre a Anđela Zlajić i Rada Vidović su upisale po 15 poena.

U drugom poluvremenu, domaće igračice su nastavile u istom ritmu, pogotovo u odbrani koja je odlično funkcionisala. Razigrale su se Vida Emeše i Slađana Radulović a na dva minuta do kraja utakmice pri rezultati 93:73, Blagoje Ivić je pružio šansu svim mladim igračicama. Na kraju susreta na semaforu je stajalo 96:79.

Spartak - Vojvodina 96:79 (23:18, 32:25, 19:18, 22:18)

Spartak je predvodila Vida Emeše sa 19 poena, 13 skokova, 7 ukradenih lopti i fantastičnih 44 indeksnih poena, Anđela Zlajić je bila najefikasnija sa 22 poena, Rada Vidović je postigla 20 i zabeležila 10 asistencija a Slađana Radulović je dodala 16 poena. U ekipi Vojvodine Aleksandra Račić je bila najefikasnija sa 23 poena i 8 skokova, Jovana Pašić ju je ispratila sa 21 poenom,  Marijana Čorto je dodala 16 poena.

Košarkašice Spartaka su na ovom susretu šutirale 50% iz igre (42/84), zabeležile 28 asistencija, uhvatile 28 lopti, načinile 20 grešaka ali i osvojile 22 lopte. Sa druge strane Vojvodina je šutirala 52% iz igre (37/72), imale 12 asistencija, 31 uhvaćenu loptu, izgubile su 24 lopte a osvojile 16 lopti.

U narednom kolu, košarkašice Spartaka dočekuju na svom parketu novosadsku ekipu ŽKA.