Pregleda: 1867

Košarkašice Spartaka nisu uspele da iznenade šampiona

24.01.2016. u 11:50h
U 15. kolu ženske košarkaše lige Srbije, košarkašice Spartaka poražene su na svom parketu od aktuelnog lidera i državnog prvaka Radivoja Koraća rezultatom 52:76. Subotičanke su uspele samo u prvom poluvremenu da pariraju favoritkinjama iz Beograda, koje su granitnom odbranom u drugom poluvremenu svele Spartak na samo 21 poen.

Prva četvrtina otvorena je poenima Rade Vidović za prednost 7:2 na početku susreta, ali su gošće ubrzo serijom 8:0 preuzele vođstvo. U tim momentima razigrala se Sanja Mandić koja je trojkama kreirala prednost svojoj ekipi 14:17, i prvu četvrtinu završila sa 12 poena (4/4 za 3 poena).

Druga četvrtina protekla je većinom u igri koš za koš. Rani ulazak u bonus i problemi sa faulovima centarske linije Ivić – Vida otvorili su prostor pod košem gde je visoka Erak eksploatisala visinsku prednost i ubrzo skupila 7 poena i 6 skokova. Ipak do kraja prvog poluvremena, izabranice Blagoja Ivića su pre svega dobrom odbranom uspele da održe rezultatski priključak te se na poluvreme otišlo rezultatom 31:34.

Drugo poluvreme bolje otvaraju gošće koje odličnom igrom u odbrani i kontrolom skoka stvaraju prednost od 7:0 i dolazi do 33:45 u 34. minutu mini rolom Nataše Bučevac. Do kraja treće četvrtine, šampionke Srbije nastavile su u istom ritmu, u kojem su uspele da svedu Spartak na svega 6 poena što je rezultiralo visokim vođstvom na kraju treće četvrtine 37:54.

U poslednjoj četvrtini, igračice Radivoja Koraća nastavile su sa uvećavanjem prednosti do maksimalnih +24 razlike, sa kojom su i završili susret 52:76.

Spartak - Radivoj Korać 52:76 (14:17, 17:17, 6:20, 15:22)

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Zlajić sa 13 postignutih poena, Vidović je dodala 9 a Radulović 8 poena. U ekipi Radivoj Koraća prednjačila je Sanja Mandić sa 19 poena (5/8 za 3 poena) a Vladinka Erak je dodala 17 poena i 9 skokova.

U narednom kolu, košarkašice Spartaka gostuju u Kragujevcu ekipi Radničkog.