Pregleda: 2314

Košarkaši Spartaka savladali Jagodinu (71:75)

28.12.2015. u 13:21h
Izvor: RTV City
U utakmici 14. kola Košarkaške lige Srbije, Spartak je savladao Jagodinu u gostima rezultatom 71:75 (11:18, 19:13, 27:19, 14:25). Utakmica je obilovala preokretima i serijama poena, a ujedno je bila i poslednja za Aleksandra Vlahovića u plavo belom dresu.

Subotičani su bolje otvorili susret, a prvu dvocifrenu prednost stekli su u 7. minutu susreta 14:4 koju su domaći košarkaši do kraja prve četvrtine umanjili na 18:11.

U prva tri minuta druge četvrtine košarkaši Jagodine su efikasnom igrom brzo anulirali vođstvo Spartaka 20:20. Do kraja prvog poluvremena igralo se koš za koš, a na pauzu se otišlo sa pola koša prednošću Spartaka 31:30.

Nakon izjednačenog starta treće četvrtine,  Jagodina serijom 12:0 dolazi do vođstva 46:37. Ubrzo je usledio odgovor subotičkih košarkaša koji su dodali gas i pogodcima Drakulića poravnali rezultat 50:50. Poslednjih 60 sekundi trećeg perioda igre obeležile su čak 3 izgubljene lopte koje su Jagodinci surovo kaznili i pogodcima Grušanovića, Kimani Frenda i Miloševića stekli 7 poena prednosti na isteku 30. minuta utakmice 57:50.

Poslednjih 10 minuta utakmice, Spartak otvara sjajnom serijom 11:0 kojom stiče prednost 61:57 u 35. minutu utakmice. Usledio je period igre koš za koš, a finiš susreta obeležio je veliki broj slobodnih bacanja u kojem se bolje snalaze košarkaši Spartaka koji pogodcima Drakulića sa linije penala postavljaju konačnih 75:71.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je iskusni Kimani Frend sa 21 poenom i bez promašaja iz igre (7/7), a Đoković je dodao 18 poena . U ekipi Spartaka prednjačio je Vlahović koji je u oproštajnoj utakmici ubacio 15 poena, Vulić je dodao 11, Matović 10 a Drakulić i Jančikin po 8 poena.

Spartak će kalendarsku godinu završiti sa 5 pobeda i 9 poraza, sa 4 boda više pod poslednje plasirane Jagodine. U narednom 15. kolu koje je na programu 9. januara, Spartak dočekuje Vršac  Swisslion.