• Pregleda: 1955

Košarkaši Spartaka poraženi u Nišu od Konstantina (84:73)

Košarkaši Spartaka poraženi su na gostovanju u Nišu od ekipe Konstantina rezultatom 84:73. Kobna treća četvrtina i lošiji procenat šuta (37,5%) kumovali su devetom ovosezonskom porazu plavih golubova. U narednom kolu košarkaši Spartaka gostuju poslednjeplasiranoj ekipi Jagodine.

Prvih 8 minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj igri, da bi potom Nišlije počele da stvaraju prednost koja im je donela vođstvo od 23:15 na kraju prvog perioda igre.

Početak druge četvrtine pripao je subotičkim košarkašima koji su vrlo brzo smanjili prednost na 28:26. Iako su domaći košarkaši vezali mini seriju za vođstvo 34:26, plavi golubovi su imali odličan odgovor i na minut pre kraja prešli u prvo vođstvo na meču 34:37. Do odlaska na poluvreme, Konstantin je uspeo da vrati prednost u svoju korist 40:38.

Treća četvrtina rešila je pitanje pobednika na meču. Nišlije su od samog starta kažnjavali Spartakove promašaje i vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost 54:42, koju su lako održali do kraja trećeg perioda igre 67:54.

U poslednjih deset minuta meča ekipa Konstantina je lako odbila sve pokušaje izabranika Dušana Alimpijevića da sustignu prednost i na kraju zasluženo slavio 84:73.

Konstantin - Spartak 84:73 (23:15, 17:23, 27:16, 17:19)

Konstantin je predvodio Tasić sa 19 poena, a veliku pomoć imao je u Đorđeviću i Gudžiću koji su postigli po 15 poena. Sa druge strane prva „violina“ subotičana Vlahović postigao je 23 poena, a jedini dvocifren uz njega bio je Jančikin sa 12 poena.

Nakon ovog poraza Subotičani se i dalje nalaze pri dnu prvenstvene lestvice sa bilansom 4 pobede i 9 poraza. U narednom kolu košarkaši Spartaka gostuju poslednjeplasiranoj ekipi Jagodine koju su mnogi otpisali i gde je pobeda imperativ u borbi za opstanak.

Izvor: RTV City