Komentara: 29
Pregleda: 6945

Fudbal: Spartak slavio protiv Sparte (2:0) u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope

27.07.2018. u 03:09h
Poklekli su Česi u Novom Sadu pred mladom četom Vladimira Gaćinovića. Spartak Ždrepčeva krv je slavio pobedu 2:0 nad Spartom u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Gosti su bili favoriti pre ovog susreta na “Karađorđu”, ali su ih Subotičani iznenadili i visokim presingom i požrtvovanom igrom na svakom delu terena nadigrali u potpunosti. Borili su se lavovski do poslednjeg minuta i ostvarili izuzetno povoljan rezultat za revanš u Pragu koji bi im otvorio vrata u 3. kolo kvalifikacija i novi podvig.

Opredelio se Vladimir Gaćinović za nekoliko izmena u startnoj postavi, ali i u taktici u odnosu na mečeve 1. kola. U napadu je umesto Đanića bio Čečarić, dok su po desnoj strani  opasnost za protivnika stvarali Đuričin na krilu i Tekijaški na poziciji desnog beka. Rokade po pozicijama urodile su plodom -

Spartak je od starta krenuo agresivno. Nakon nekoliko prodora po levoj strani Savkovića i Glavčića u 8. minutu tim Vladimira Gaćinovića je stigao do vođstva. Nemanja Glavčić je izveo Slobodan udarac sa leve strane. Lopta je zakačila nekog  od protivničkih igrača i pala pred noge Nemanji Ćalasanu, pogodak je bio neminovan  – 1:0.

Svega nekoliko minuta kasnije Mile Savković je pokušao iskosa sa desne strane, ali je lopta završila iznad prečke. Konačno su i gosti zapretili, međutim Perić je bio siguran nakon pokušaja Tetea. Odličnom igrom po bokovima Spartak je zadavao muke protivniku. Savković i Glavčić su se smenjivali u napadu po levoj strani, dok su Čečarić i Đuričin  pokušavali sa desne da ugroze gol Sparte i povećaju prednost.

U 24. minutu Savković je pokušao iz daljine, lopta je prošla pored gola.

Uspostavili su donekle gosti ravnotežu u igri, ali nisu imali rešenja za dobro postavljenu odbrambenu liniju Subotičana. Stečena prednost dala je samopouzdanje "golubovima". Čečarić je pokušao iskosa sa desne strane, Nita je dobro intervenisao.

Na isteku prvih pola sata meča Srđan Plavšić se osmelio i uputio udarac sa 18 metara, međutim lopta nakon njegovog šuta bila je lak plen za Perića. U finišu prvog dela gosti su još jednom zapretili. Fridek je šutirao sa pet metara, a Perić loptu izbacio u korner.

Nastavak meča nije doneo velike promene na terenu. Spartak je bio i dalje tim koji je diktirao ritam igre. Posle nekoliko lepih akcija u 57. minutu Subotičani su u dvostručili prednost. Nakon duplog pasa sa Čečarićem Đuričin se osmelio i sa ivice šesnaesterca poslao loptu u donji desni ugao – 2:0.

Želeli su "golubovi" da osiguraju što povoljniji rezultat za revanš u Pragu. Umalo im se isplatila upornost i bolja igra u 65. minutu. Nakon pasa Đuričina Glavčić je levicom uputio silovit šut po zemlji, ali je lopta okrznula stativu sa spoljne strane.

Borili su se Subotičani do samog finiša utakmice. Protivnik je preuzeo terenski inicijativu u završnici, ali je Spartak  bio vrlo opasan iz kontri. U 88. minutu "golubovi" su podigli publiku na noge. Šimura je prošao po desnoj strani, odlično uposlio Nemanju Glavčića na ivici kaznenog prostora, ali je njegov šut uz krajnji napor odbranio golman Sparte.

Glavni arbitar je nakon regularnog dela produžio utakmicu punih pet minuta, publika je negodovala, ali to ništa nije pomoglo gostima. Razultat je ostao nepromenjen, Spartak je slavio 2:0, a svi prisutni na stadionu ispratili su gromkim aplauzom razigrane "golubove".

Spartak Sparta 2:0 (1:0)
Ćalasan 8', Đuričin 57'

Spartak: Perić, Tekijaški, Ćalasan, Kerkez, Vukčević (Afum ), Šimura , Joćić, Đuričin (Milošević), Glavčić, Savković, Čečarić (Marčić).

Sparta: Nita, Čipčiu, Radaković , Semih Kaja, Fridek, Stančiu, Kulanek, Kanga, Ben Haim(Vukadinović), Tete (Ristić), Plavšić (Šural)

Spartak ima odličan rezultat, revanš je za sedam dana u Pragu, a bolji iz ovog dvomeča u 3. kolu kvalifikacija igraće sa danskim Brondbijem.

Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Sparta (Prvi meč 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope)