Pregleda: 4919
Foto

Fudbal: Crvena zvezda slavila protiv Spartaka posle preokreta (1:2)

25.02.2018. u 18:23h
Crvena zvezda bila je bolja od Spartak Ždrepčeve krvi u 24. kolu Superlige Srbije i slavila pobedu od 2:1 na Gradskom stadionu u Subotici.

Teren i vremenski uslovi nisu uticali na aktere meča da daju svoj maksimum i prikažu koliko je moguće kvalitetnu i dinamičnu igruru, a u finišu prvog dela za samo šest minuta postignuta su tri gola. Spartak je poveo golom Đuričina, ali se Milan Rodić sa dva pogotka doneo radost crveno – belima u derbiju kola.

Meč je počeo vrlo uzbudljivo. Već u trećem minutu Crvena zvezda je bila u prilici da dođe do vođstva. Tekijaški je nesmotreno odreagovao u kaznenom prostoru, načinio je prekršaj nad Pešićem, a sudija Grujić pokazao na belu tačku. Centarfor crveno - belih je propustio priliku da gostujući tim dovede u vođstvo, sa jedanaest metara pogodio je prečku.

Uzvratio je Spartak dobrim napadom. Čečarić je proigrao Đuričina, a on poslao loptu u mrežu Zvezde, ali ispostavilo se iz nedozvoljene pozicije.

DEBITOVALI LUČIĆ I MATIJEVIĆ - Na klupi Spartaka našla su se trojica omladinaca, a priliku da debituju dobili su Milan Lučić i Nemanja Matijević. Aleksandar Veselinović u finišu utakmice dao je šansu dvojici omladinaca da svoj debi upišu upravo protiv Crvene zvezde, što je san svakog mladog igrača.

Usledila je inicijativa crveno – belih. Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš izveo je slobodan udarac, međutim pred golom Spartaka je stajao izuzetno raspoloženi Miloš Ostojić i izvanrednom intervencijom sačuvao mrežu.

Posle nekoliko odličnih pasova gosti su ponovo stvorili idealnu priliku. Srnić je glavao, ali je Ostojić vešto odbranio.

Na isteku 33. minuta opasnu akciju u gol šansu je pretvorio Pešić, a u poslednji čas Ostojić na kratko odbranio. Lopta se odbila do Krstičića i nakon njegovog pokušaja završila pored stative. Još jednom se Ostojić našao na ispitu posle izvedenog slobodnog udarca kapitena Milijaša i pokazao odličnom intervencijom.

Nakon što je prošla inicijativa Zvezde, Spartak je uspostavio ravnotežu, a u 39. minutu prelepu akciju krunisao pogotkom. Nikolić je proigrao Čečarića na desnoj strani, on nesebično loptu prosledio do Đuričina. Novajlija Subotičana je iskoristio svoju šansu i "golubovima" doneo prednost od 1:0.

Gosti su ubrzo izjednačili. Milijaš je izveo slobodan udarac sa desne strane. Najviši u skoku pored druge stative bio je Milan Rodić. Glavom je zvezdin levi bek plasirao loptu u mrežu domaćina i poravnao rezultat. U finišu prvog dela utakmice Rodić je doneo rezultatski preokret. Sa ivice šesnaesterca uputio je šut, za 2:1.

U nastavku je viđeno nekoliko dobrih prilika na obe strane, ali su mreže ostale mirne. Nemanja Milić je bio najbliži da poveća prednost Crvene zvezde, ali je Dejan Kerkez osujetio njegov pokušaj i sa same gol linije loptu izbacio u polje.

Smenjivale su se šanse na obe strane. U 55. minutu Slavoljub Srnić nadmudrio je odbranu Subotičana, Ostojić je dobro pročitao nameru zvezdinog veziste, krenuo na vreme i zatvorio njegov šut. Napadač Spartaka Nemanja Nikolić u kratkom vremenskom periodu dva puta je svojim potezima i pokušajima da zatrese mrežu protivnika, izazvao ovacije publike koja je po izuzetno hladnom vremenu došla da isprati svoje timove, ali je lopta nakon njegovih pokušaja završila van okvira gola.

Nisu uspeli Golubovi da osvoje bar bod protiv lidera, ali iako oslabljeni neigranjem SavkoviĆa i Šimure, pružili su odličnu partiju protiv Crvene zvezde i pokazali da nisu sasvim slučajno u društvu vodećih.

Spartak ŽK – Crvena zvezda 1:2 (1:2)
Đuričin 39' - Rodić 41' i 45'

Spartak: Ostojić, Stojković, Tekijaški, Kerkez, Vukčević, Jočić, Glavčić (Matijević), Čečarić (Dunđerski), Đuričin, Dieng (Lučić), Nikolić.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Savić , Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, Milić (Ben), Milijaš (Račić), Srnić (Adžić), Pešić.

Spartak je posle odigranog 24. kola ostao na petoj poziciji sa 40 osvojenih bodova, a već u sredu je na programu vanredno kolo, kada Subotičani putuju u Lučane gde će snage odmeriti sa ekipom Mladosti, dok će u nedelju 4. marta na Gradskom stadionu dočekati Zemun.

Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda Fudbal: Spartak - Crvena zvezda