Pregleda: 1383

Fudbal: Bačka 1901 nastavila pobedničku seriju

13.09.2020. u 12:43h
Fudbaleri Bačke 1901 nastavili su pobednički niz. Savladali su na svom terenu Slogu iz Čonoplje sa 2:0.

Bačka 1901 upisala je nova tri boda. Subotičani su u 6. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina golovima Šljivančanina savladali Slogu sa 2:0.

Početak utakmice protekao je uz opreznu igru obe ekipe, a onda je u 34. minutu Šljivančanin krenuo  ka golu gostiju sam, golman Šepić je istrčao, načinio prekršaj na d njim i skrivio kazneni udarac, ali i isključenje zaradio. Siguran sa bele tačke bio je Šljivančanin za vođstvo od 1:0.

U nastavku su gosti bili opasniji iako su imali igrača manje na terenu, ali u 68. minutu Bačka iapak dolazi do drugog gola. Šljivančanin je po drugi put zatresao mrežu Sloge za novu pobedu i važna tri boda.

Bačka 1901 – Sloga  2:0  (1:0)
Šljivančanin 39’ (p), 68’

Bačka: Pilipović, Šafranj (Matijević), Bjedov, Djurović, Mezei, Lazić (Bogojvić), Radmanović, Manojlović, Provči (Simić), Glišović, Šljivančanin.

Sloga: Šepić, Konjović, Stojaković (Bulović), Bajčev, Cvetković, Stanković, Vuković (Rančić), Purić, Vemić, Bojić (Simić (Milošević)), Vukas (Makar).

Ovim trijumfom subotički crveno-beli ponovo su se popeli na drugu poziciju na tabeli Srpske lige, grupa Vojvodina. U narednom kolu Bačka 1901 gostuje ekipi Slobode, a utakmica se igra već u sredu, 16. septembra, dok će u subotu na svom terenu crveno-beli ugostiti Borac.