Pregleda: 2950

Ervin Rožnjik bronzan na Kupu Katara u dizanju tegova

08.12.2015. u 10:20h
Ove sedmice u Dohi se održava 3. Međunarodni Kup Katara u sportskom dizanju tegova na kojem je učešće uzeo i jedan Spartakov takmičar, a tom prilikom u jakoj konkurenciji i osvojio medalju bronzanog sjaja.

Takmičenje se nalazi u kalendaru Međunarodne federacije u dizanju tegova (IWF), a na poziv Federacije Katara boje Srbije i Spartaka branio je Ervin Rožnjik koji je uz stručnu podršku nacionalnog i klubskog trenera Stipana Verta ostvario zapažen rezultat i osvojio bronzanu medalju u svojoj kategoriji.

Ervin je juče nastupao i u konkurenciji 17 takmičara u kategoriji do 77kg zauzeo je odlično treće mesto, sa rezultatom - trzaj 135kg, izbačaj 171kg, u biatlonu: 306kg, čime je oborio državni rekord u klasi seniora.

Bio je ovo još jedan uspešan međunarodni nastup takmičara Kluba dizača tegova iz Subotice koji se po pravilu sa velikih takmičenja vraćaju sa nekim odličjima, neretko i sa oborenim nacionalnim rekordima.