Pregleda: 2548

ŽFK "Spartak" pobedom započeo drugo učešće na turniru u Italiji

01.03.2016. u 09:21h
Spartak je u prvoj utakmici „B” grupe na međunarodnom turniru u Italiji pobedio ekipu Gintre sa 3:0. Trostruki strelac bila je Milena Nikolić. Danas plavo bele igraju drugi meč u grupi, a protivnik je domaćin Lacio.

Odlična igra "golubica" krunisana je već u prvom poluvremenu sa dva pogotka Nikolićeve.

U 11. minutu Krstićeva je pronašla Nikolićevu, a ona olako sprovela loptu u dalji ugao za vođstvo Subotičanki. Na 2:0 Nikolićeva je povisila prednost srpskog šamiona samo sedam minuta kasnije..

Izuzetno raspoložene "golubice" prikazale su odličnu igru gde su se posebno istakle Marija Ilić i Milena Nikolić koja je upisala svoj het– trik i postavila konačnih 3:0 protiv Litvanki.

Spartak – Gintra 3:0 (2:0)

Rim – Stadion: Komunale A Ferentino.
Strelci: Nikolić u 11, 18. i 48. minutu.
Žuti kartoni: Nikolić, Poljak, Pavlović (Spartak), Gailevičiute (Gintra).

Spartak: Kostić (Cetinja), Burkert (Mostarac), Krstić, Vajda, Malešević, Poljak (Frajtović), Filipović, Nikolić (Jakovska), Ilić, Marković (Marenić), Pavlović

Gintra: Mikutaite, Gailevičiute, Vaitukaityte, Karasiovaite, Kaselyte, Neverdauskaite, Ragauskaite, Imanalijeva, Veličkaite, Vanagaite, Liužinaite.

Nakon prve utakmice u grupi šef stručnog štaba Spartaka Boris Arsić nije krio zadovoljstvo.

- "Zadovoljan sam igrom u prvoj utakmici na ovom turniru koji će nam poslužiti da kroz kvalitetne mečeve uigramo što bolje tim za nastavak domaćeg šampionata. Dobar plasman je od sekundarnog značaja, ali ćemo se potruditi da se što bolje predstavimo na ovom međunarodnom turniru." - rekao je Arsić

Šampionke Srbije danas igraju drugu utakmicu grupe „B” , a protivnik im je Lacio.