• Pregleda: 375

Vaterpolo: Objavljen raspored takmičenja u Prvoj B ligi

Vaterpolo: Objavljen raspored takmičenja u Prvoj B ligi

Vaterpolo savez Srbije objavio je sistem takmičenja i raspored utakmice Prve B lige Srbije, a devet od 10 klubova u ovom rangu takmičenja ove sezone će odigrati samo 13 utakmica, što je, čini se, nedovoljno za igrače.

Prva B liga se igra u tri dela: Ligaški deo, utakmice u grupama od 1. do 5. i od 6. do 10. mesta, kao i plej-aut. Ligaški deo se igra jednokružno – sve ekipe učesnice moraju odigrati međusobne utakmice prema rasporedu i ta faza traje od 3. novembra do 2. februara.

Ekipe koje, nakon ligaškog dela, zauzmu prvih pet pozicija formiraće grupu koja igra od 1. do 5. mesta a ekipe koje, nakon ligaškog dela, zauzmu od 6. do 10. mesta igraće u drugoj grupi.

U delu takmičenja po grupama ekipe učesnice će u obe grupe odigrati međusobne utakmice u okviru svoje grupe po principu da je u svakoj utakmici domaćin ekipa koja je u ligaškom delu bila gost a osvojeni bodovi i postignuti golovi u međusobnim utakmicama u ligaškom delu prenose se u takmičenje po grupama 1. – 5. i 6. – 10.

Ta faza na programu je od 16. februara do 16. marta.

Plasman koji ostvare ekipe u grupi 1. – 5. mesto smatra se kao konačan. Plasman koji ostvare ekipe u grupi 6. – 10. mesto smatra se kao konačan (najbolje plasirana ekipa je osvojila 6. mesto a najlošije plasirana ekipa je osvojila 10. mesto).

Posledice plasmana:

– Ekipa koja osvoji 1. mesto je direktan učesnik Prve A lige u sezoni 2019/2020
– Ekipa koja osvoji 2. mesto je učesnik plej-auta u kojem se sastaje sa ekipom A7
– Ekipe koje osvoje 9. i 10. mesto su učesnici Druge lige Srbije 2018/2019
– Sve ostale ekipe učesnice su učesnice Prve B lige 2019/2020

Prva B vaterpolo liga – Raspored

Prvo kolo (03.11.2018.)

PNBG – Singidunum
Dorćol – Palilula
Goč – Rasina
Banja Luka – ŽAK
Valis – Spartak Prozivka

Drugo kolo (10.11.2018.)

PNBG – Dorćol
ŽAK – Valis
Rasina – Banja Luka
Palilula – Goč
Singidunum – Spartak Prozivka

Treće kolo (17.11.2018.)

Valis – Rasina
Banja Luka – Palilula
Goč – PNBG
Dorćol – Singidunum
ŽAK – Goč

Četvrto kolo (24.11.2018.)

Palilula – Valis
PNBG – Banja Luka
Dorćol – Goč
Singidunum – ŽAK
Rasina – Spartak Prozivka

Peto kolo (01.12.2018.)

Banja Luka – Dorćol
Goč – Singidunum
ŽAK – Rasina
Spartak Prozivka – Palilula
Valis – PNBG

Šesto kolo (08.12.2018.)

Palilula – ŽAK
Singidunum – Rasina
PNBG – Spartak Prozivka
Dorćol – Valis
Goč – Banja Luka

Sedmo kolo (15.12.2018.)

PNBG – Singidunum
Dorćol – Palilula
Goč – Rasina
Banja Luka – ŽAK
Valis – Spartak Prozivka

Osmo kolo (26.01.2019.)

PNBG – Dorćol
Singidunum – Spartak Prozivka
ŽAK – Valis
Rasina – Banja Luka
Palilula – Goč

Deveto kolo (02.02.2019.)

Valis – Rasina
Spartak Prozivka – ŽAK
Banja Luka – Palilula
Goč – PNBG
Dorćol – Singidunum

povezane teme

0

Ova vest još uvek nije komentarisana.