Od Subotice do mora za nešto više od 30 evra: Sezonski voz za Bar kreće od 12. juna
Subotičani će i ovog leta imati mogućnost da do crnogorskog primorja stignu železnicom, jer od 12. juna ponovo počinje saobraćaj međunarodnog sezonskog voza na relaciji Subotica – Beograd Centar – Bar. Linija će biti u funkciji tokom cele turističke sezone, sve do 13. septembra, dok će povratni voz iz Bara za Suboticu saobraćati do 14. septembra.
Prvi polazak iz Subotice zakazan je za petak, 12. jun, u 8.04 časova. Voz „Tara“ potom nastavlja preko Petrovaradina i Beograda ka Crnoj Gori, a tokom letnje sezone saobraćaće svakodnevno. Iz Petrovaradina polazak je u 8.58, dok voz iz stanice Beograd Centar kreće u 9.45 časova.
Putovanje je organizovano sa presedanjem u Bijelom Polju. Na deonici od Subotice do Bijelog Polja putnici će se prevoziti savremenim Štadler elektromotornim vozovima kompanije „Srbijavoz“, dok će od Bijelog Polja do Bara put nastaviti vozom Železničkog prevoza Crne Gore sa klasičnim putničkim kolima.
Koliko traje putovanje do Bara? Putovanje od Subotice do Bara traje približno između 13 i 14 sati. Putnici najpre savremenim Štadler vozom „Srbijavoza“ putuju do Bijelog Polja, za šta je potrebno oko sedam sati vožnje. Nakon obavljanja granične i carinske kontrole i presedanja, put se nastavlja vozom Železničkog prevoza Crne Gore do Bara, što traje još oko pet sati i 50 minuta. Dolazak na crnogorsko primorje očekuje se između 21 i 22 časa.
Za putnike iz Srbije granična i carinska kontrola obavljaće se u Bijelom Polju. Kod dnevnog voza kontrole će biti završene još u Štadler garnituri pre samog presedanja, što bi trebalo da ubrza nastavak putovanja prema crnogorskom primorju.
Cena karte od Subotice do Bara u drugom razredu iznosi 30,40 evra, dok je za putnike koji putovanje započinju u Beogradu ili Zemunu cena 23,80 evra. Pored vozne karte, obavezna je i rezervacija mesta tokom celog putovanja, koja se dodatno naplaćuje tri evra. Isto pravilo važi i za povratno putovanje.
Pored Bara, putnici mogu kupiti karte i za Podgoricu. Cena karte od Podgorice do Subotice iznosi 28,20 evra, dok putovanje na relaciji Podgorica – Beograd košta 21,60 evra.
Povratak sezonskog voza predstavlja značajnu pogodnost za građane severa Bačke, koji će i ovog leta imati direktnu železničku vezu sa crnogorskim primorjem, bez potrebe za putovanjem do Beograda radi ukrcavanja na međunarodne linije.
Komentari