Pregleda: 2725

Tri zlatne medalje rvača Spartaka na prvenstvu Vojvodine za seniore

02.04.2016. u 23:12h > 03.04.2016. u 16:05h
U organizaciji Rvačkog saveza Vojvodine u subotičkoj Hali sportova danas je održano Prvenstvo Vojvodine za seniore u grčko-rimskom stilu. Na ovom turniru Spartakovi rvači osvojili su ukupno dvanaest medalja, od koji su tri najsjajnije, što je bilo i više nego dovoljno za ubedljivo prvo mesto na pokrajinskom takmičenju.

Prvenstvo je održano u tehničkoj organizaciji Rvačkog kluba "Spartak", a organizovano po pravilima Rvačkog saveza Srbije, za kategorije do 59, 66, 71, 75, 80, 85, 98 i 130 kg. Nastupilo je 48 takmičara iz 8 klubova. Prvo mesto je zauzeo domaći Spartak (52 boda), drugi je bio Novi Sad (27), dok je Radnički iz Sombora bio treći (17).

Rvači Spartaka nastupili su bez reprezentativca Davora Štefaneka koji se po posebnom programu priprema za nastup na Olimpijskim igrama u Riju, ali i pored toga na turniru su zabeležili odličan rezultat, osvojivši ukupno 12 medalja - šest bronzanih, tri srebrne i tri zlatne.

Bronzane medalje osvojili su Slobodan Saulić i Robert Dudaš (66kg), Viktor Guljaš (71kg), Luka Buljovčić (85kg), Danilo Bosnić (98kg) i Sabolč Horvat (130kg). Tri srebrne medalje osvojili su Norbert Čikoš (80kg), Kristofer Kovač (80kg) i Emil Janković (98kg). Najsjajnije medalje osvojili su Ervin Penjov (80kg), Lehel Balaž (85kg) i Dejan Franjković (98kg).