Pregleda: 1912

Spartak zaustavljen u četvrtfinalu fudbalskog Kupa Srbije

03.12.2014. u 15:53h
Fudbaleri Spartaka završili su ovogodišnje takmičenje u Kupu Srbije u četvrtfinalu pošto su danas poraženi od Voždovca sa 2:1. Poveo je Voždovac preko Babovića u 14' minutu, zatim udvostručio prednost preko Petrovića u 90', da bi dva minuta kasnije Ilić postigao počasni gol za Spartak.

Spartak je poražen na Voždovcu od istoimene ekipe i u neku ruku se iskupio se za slabe rezultate u prvenstvu.

Partizan je uprkos bledoj partiji, golom iz penala u finišu prvog poluvremena osigurao trijumf protiv Rada koji je celo drugo poluvreme imao igrača manje, ali je tada bio bolji rival, pogodio je i prečku, no ipak nije imao znanja i sreće da dođe do izjednačenja.

Vojvodina se od trofeja oprostila na Banovom brdu. Čukarički je poveo, Novosađani izjednačili golom direktno iz kornera, potom pogodili i prečku, ali početkom drugog dela igre "brđani" postižu gol za pobedu.

Ekipa Jagodine je uspela da trijumfuje u Nišu i mogla bi i treću godinu zaredom da igra u finalu.

Đurić 31'

Polufinali mečevi i finale na programu su na proleće sledeće godine. Osvajač najviše trofeja u istoriji domaćeg fudbala Crvena zvezda, koja je osvojila 24 Kupa, a ove sezone eliminisana je u osmini finala od Rada (1:0).