Komentara: 3
Pregleda: 2631

Sa tri gola Jakovljevića Bačka 1901 savladala Radnički (SM)

31.10.2016. u 09:29h
Crveno beli iz Subotice upisali su šestu prvenstvenu pobedu u Srpskoj ligi, grupa Vojvodina, pošto su u subotu na svom terenu bili bolji od Radničkog iz Sremske Mitrovice sa 3:1. Najbolji pojedinac meča bio je trostruki strelac Jakovljević iz Bačke 1901.

Bačka je od samog starta bila superiorna. Stvarali su domaći igrači šanse, ali ih nisu iskoristili. U 23. minutu gosti su uputili prvi udarac na gol i stigli do vođstva. Nije to poljuljalo domaće igrače. Nastavili su u dobrom ritmu i ubrzo izjednačili pogotkom Jakovljevića

Razigrani Subotičani ubrzo su stigli i do preokreta. Zvonko Jakovljević je bio precizan i poslao loptu u gol Radničkog 2:1.

U nastavku  Bačka je diktirala tempo. Domaći igrači boljom igrom stigli su i do trećeg gola. Izuzetno raspoloženi Jakovljević po treći put matirao je golmana Petrovića za pobedu Bačke od 3:1.

Bačka 1901 – Radnički (SM) 3:1 (2:1)
Jakovljević 33', 35' i 86' - Sovilj 23'

Bačka 1901: Tasić, Sili, Savović, Đuranović, Ušumović, Vujičić, Zolnajić, Radosavljev (Josović), Puhalak (Bursać), Jakovljević,  Matijević (Vojnić).

Radnički: Petrović, Savinović, Lovrić, Simikić, Novaković, Skorupan, Kovačić, Sovilj, Lukić, Ninković, Savić.