Pregleda: 2646

Rvanje: Spartak osvojio Kup Srbije

17.09.2018. u 10:27h
Rvači Spartaka odbranili su titulu pobednika Kupa Srbije osvojivši prvo mesto u 2. kolu Kupa u rvanju grčko-rimskim stilom za seniore, održanom za vikend u Subotici.

Spartak je osvojio prvo mesto na drugom Kupu Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom za seniore koji je održan u subotu u Hali sportova u Subotici.  Sa ovog takmičenja izostali su reprezentativci jer se pripremaju za prvenstvo sveta.

I pored izostanka najboljih viđene su dobre i zanimljive borbe na strunjačama u subotičkoj hali. Na kraju takmičenja Subotičani su slavili sa 202 osvojena boda i sa ukupnih 442 stigli do još jedne titule pobednika Kupa.

PIONIRI OSVOJILI 5 MEDALJA - U Senti je tokom vikenda održan 28. Memorijalni međunarodni turnir u rvanju „Nikola Vukov“ za mlađe kategorije. Na turniru je nastupalo 279 takmičara iz Mađarske, Ukrajine, Češke, Grčke, Slovačke, Slovenije, Hrvatske, Rumunije i Srbije među kojima su bili i rvači Spartaka.

Pioniri Spartaka  osvojili su pet medalja, od toga dve srebrne i tri bronzane. Srebrom su se okitili Mustafa Pitić u kategoriji 50 kg i Aleksa Lipai u kategoriji 46kg. Bronzane medalje su osvojili Rajmond Paroci u kategoriji  46kg, Nađa Katrinka u kategoriji  54kg i David Vukov u kategoriji 50kg.

Rezultati ostvareni u 2. kolu Kupa Srbije:

• 55 kg: Kristijan Gazdag (Spartak), Nikola Katanić (Radnički So), Srđan Kovač (Radnički So),
  • 60 kg: Dejan Petrović (Potisje), Stefan Atanasijević (Partizan BG),
  • 63 kg: Igor Gavrilović (Partizan BG),
  • 67 kg: Aleksa Ilić (Radnički BG), Miljan Đukanović (Radnički BG), Branislav Ludoški (Proleter), Filip Frgić (Radnički So),
  • 72 kg: Danilo Čolić (Radnički BG), Goran Sremac (Proleter), Adrijan Feldeždi (Spartak), Davor Gutović (Radnički BG),
  • 77 kg: Norbert Čikoš (Spartak), Žarko Velimirović (Partizan BG), Albert Čupak (Spartak), Strahinja Đaković (Proleter),
  • 82 kg: Mihajlo Bajlović (Partizan), Ervin Penjov (Spartak), Nemanja Rakić (Partizan), Nemanja Bukvić (Partizan),
  • 87 kg: Oliver Tot (Spartak), Miloš Marković (Radnički BG), Filip Lacko (Spartak),