Pregleda: 2092

Rukometaši Spartaka poraženi od Vojvodine (23:26)

05.03.2017. u 09:45h
Derbi meč 19. kola Super rukometne lige Srbije odigran u Subotici između Spartak Vojputa i Vojvodine pripao je gostima iz Novog Sada rezultatom 26:23.

Povela je Vojvodina preko Ostojića u 2. minutu meča, Spartak je uzvratio preko Đekića, ali gosti su vrlo brzo vratili prednost na svoju stranu i praktično  od tog momenta nisu ispuštali prednost u prvih 30 minuta. Poveli su gosti sa 6:2, ali tri gola Rakocije u nizu vratile su Spartak u život i odbili pokušaj gostiju da prelomi meč u ranoj fazi. Poslednjih 10 minuta donelo je ujednačenu igru, ali ipak Vojvodina odlazi na predah sa +1 (12:13)

U nastavku Delibašić svojim trećim pogotkom na meču ponovo poravnava (13:13) i u narednih 12 minuta igalo se gol za gol, sve do 43. kada gosti preko Stojanovića odlaze na +2 (17:19), pet minuta kasnije je bilo i +3, a zatim i +4 za Vojvodinu, ali Spartak je dobrom odbranom u završnici uspeo da otupi napad Novosađana, sa dva pogotka priđe na 22:24, ali gosti su smireno u preostala dva minuta meča sa dva pogotka rešili pitanje pobednika. Došao je Spartak na -2 golom Županjca na minut do kraja, ali u poslednjim trenucima meča Vučković stavlja tačku na Vojvođanski derbi za konačnih 23:26.

Spartak Vojput - Vojvodina 23:26 (12:13)
Sedmerci: Spartak 3, Vojvodina 5

U ekipi Spartaka Rakocija je postigao 6 golova, Županjac 5, Delibašić 4, Potpara 3, Stevanović i Đekić su postigli po dva, dok je Perović na sinoćnjem susretu stao na jednom pogotku. Novosađani su imali nešto širi spisak strelaca, pa je tako Orbović postigao 5, Davidović 4, po tri gola postigli su Ostojić, Jovanović, Grozdanović i Vučković, dva gola postigli su Stojanović i Pešić, dok je Stanković jednom bio precizan.

Meč je odigran u Hali sportova, pred oko 1.100 gledalaca.