Pregleda: 1435

Rukometaši Spartaka na finalnom turniru Kupa Srbije

31.03.2016. u 15:27h
Izvor: TV Subotica
Rukometaši Spartak Vojputa plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom nad beogradskim Obilićem 30:27 (15:13). U prvom meču ove dve ekipe odigranom 9. marta u Beogradu, Spartak Vojput je takođe bio uspešniji sa 28:26. U četvrtfinalnom susretu nastupio je kombinovani tim „putara“ koji je pružio efikasnu partiju i obezbedio plasman svoje ekipe u samu završnicu takmičenja.

Utakmica je počela vodstvom beograđana od 1:0 i 2:1. Nakon izjednačujućeg gola Lojaničića mladi Perović iz kontra napada preokreće rezultat na 3:2. Nanizao je par odličnih odbrana Abadžić a mrežu protivnika pogađali Lojaničić, Knežević i Perović za vodstvo od 9:4 u 14. minutu. Uspeo je Obilić da smanji na 10:8 da bi u 24. minutu imali samo gol zaostatka 11:10. Lojaničić i Perović vraćaju prednost od tri gola za subotičane 13:10, da bi se na odmor otišlo sa 15:13.

Drugo poluvreme počelo je golovima Đekića i Basarića za 17:13. Prednost subotičana u 40. minutu narasla je na šest golova 21:15, kada je mrežu pogodio Vukašin Rakocija. Deset minuta kasnije Obilć je zapretio smanjivši na 23:20. Međutim, rukometaši Spartak Vojputa nisu dozvolili iznenađenje, sigurnom igrom održavali su razliku da bi četiri minuta pre kraja stigli do 29:24 i rešili pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Peić Tukuljac u poslednjim trenucima susreta.

„Putare“ na ovom meču predvodio je Perović sa 8 golova, Lojaničić ga je pratio sa 6 a Rakocija je dodao 5 pogodaka. U ekipi Obilića najraspoloženiji za igru bio je Pavić sa 9 postignutih golova.

Na finalni turnir Kupa Srbije pored Subotičana, plasirali su se i Partizan, Vojvodina i Metaloplastika.