Pregleda: 733

Rukomet: Spartak poražen na Ubu, ništa od povratka u viši rang

09.06.2023. u 12:19h
Rukometaši Spartaka nisu uspeli da se izbore za povratak u elitni rang. Subotičani su u trećoj utakmici finala plejofa Super B lige Srbije poraženi od Uba rezultatom 31:28.

Želje za pobedom nije manjkalo ni na jednoj strani što potvrđuje i tok utakmice. Domaći tim je poveo, a onda su Subotičani uspeli da preokrenu posle deset minuta igre na 4:6. Vodila se borba, a uspečniji su bili igrači Uba i ponovo došli do prednosti posle dobre setije te se na pauzu otišlo uz četiri gola razlike u korist domaćina 14:10.

U nastavku su Ubljani održavali stečenu prednost. Spartak nije uspeo da ih stigne i pobeda je pripala domaćinu koji je slavio sa 31:28 i od naredne sezone će nastupati u Arkus ligi, dok će Subotičani morati ponovo da se bore za vizu i povratak među najbolje.

Ub - Spartak 31:28 (14:10)

Ub: Zeljić, Radovanović S.4, Anđelić, Jovanović N., Ikonić, Radovanović G. 4, Žarković, Pantić 5, Jovanović L. 5, Petrović 1, Trivić, Đerić, Panovski 11, Stojanović 1, Drobnjaković, Bogunović.

Spartak: Starčević, Momić 2, Miskin 4, Milović, Panić 1, Marić, Ivić, Potpara 1, Gašić, Spremo 2, Radosavljević 10, Perazić, Bukvić, Živković 3, Stevović 4, Maksimović.

Prvi meč su Ubljani rešili u svoju korist rezultatom 25:22. U drugom susretu Spartak je izjednačio pobedivši 34:26. Odličujuća utakmica pripala je timu sa Uba koji je pobedom od 31:28 obezbedio mesto u elitnom rangu.