Pregleda: 1130

Rukomet: Poraz Spartaka od Obilića (32:29)

28.09.2018. u 10:41h
Rukometaši Spartaka šampionat su otvorili porazom. U Beogradu je bila uspešnija ekipa Obilića i slavila rezultatom 32:29. Subotičani već u subotu dočekuju Crvenu zvezdu.

Iako suočeni sa brojnim problemima uoči starta šampionata, otkazom sponzora samo dva dana pred početka nove prvenstvene trke, Subotičani su se držali na Banjici do pred kraj meča.

Nakon početnog  vođstva Vitezova 4:1, vratili su se istovetnom mini serijom u igru i nisu dopuštali domaćinu  da napravi osetniju razliku. U 20. minutu su posle još jedne serije, od 3:0, preko Petrovića stigli i do vođstva, kao i još dva puta do kraja prvog dela igre. Domaćem timu ipak je pripala završnica prvog poluvremena i početak drugog.

Obilić je držao distancu najviše četiri gola, Spartak uspeo u 57. minutu da priđe na gol 29:28, ali nije imao snage za više, Aničić je sa tri vezana gola stavio tačku na pobedu svog tima

Obilić – Spartak 32:29 (18:15)

Obilić: Radović 1, Nikolić, Podraščić 1, Ćorović 4, Vokši 4 (1), Aničić 8 (1), Jestrović, Dražić, Miljković 1, Mirić 1, Pavić 1, Stojić, Teodorović 4, Mandić 1, Ivošević 4, Bećirović 2.

Spartak: Pjevalica, Rosić, J. Pejić Tukuljac, Ž. Pejić Tukuljac 1, Kolundžić 1, Petrović 7, Maksić 8 (4), Reljić, Leovac 1, Ristić, Spremo, Kojadinović 2, Arđelan, Stefanović 5, Šukić 4.

U narednom kolu Spartak dočekuje Crvenu zvezdu. Meč se igra u subotu 19 časova u Hali sportova.