Pregleda: 4219

Rekreativci "Tron"-a uspešni na Kupu Srbije u Sprint triatlonu

26.08.2016. u 13:44h
Rekreativaca ARK "TRON" sa Palića učestvovali su proteklog vikenda na dva takmičenja, u Kiskunhalašu i u Somboru, gde su zabeležili zapažene rezultate i osvojali najviše plasmane.

Rekreativci Atletsko-rekreativnog kluba "Tron" nastavljaju seriju uspeha na međunarodnom takmičenju u Kiskunhalašu gde je organizovan 31. Sprint triatlon (700m plivanja, 20km vožnje bicikle i 5km trčanja).

Od takmičara iz ovog kluba najuspešnij je bio Đerđ Teleki u kategoriji "Senior 2" (50-59 godina) koji je osvojio 2. mesto i dobio je priznanje za najuspešnijeg muškog inostranog takmičara. U istoj kategoriji Aleksandar Malagurski je zauzeo 4. mesto.

Rekreativac "Tron"-a Ivan Pivarčik prvi put se takmičio u ovoj triatlonskoj disciplini i u jakoj konkurenciji zauzeo je 22. mesto od ukupno 41 učesnika u kategoriji 19–39 godina starosti.

Od dama treba spomenuti i Subotičanku Ildiko Fabo, članicu kluba "Triogy Racing" iz Novog Sada koja je u kategoriji Senior 1 (40–49 godina) osvojila 1. mesto i proglašena je za najuspešnijeg ženskog inostranog takmičara.

Zapaženi rezultati i na Sprint triatlonu u Somboru

U nedelju u Somboru održan je "Kup Srbije - Sprint triatlon - 6. Somborman - Serbian sprint - Triatlon Cup race" na kojem su učestvovali takmičari iz Srbije, Mađarske i Hrvatske.

Organizator iz Sombora poznat je kao dobar domaćin i uspešan organizator Sprint triatlona (750 metara plivanja, 20 km bicikla i 5 km trčanja) stoga rekreativci iz Subotice već od 2011. godine ne propuštaju ovo takmičenje.

Od čanova ARK "Tron" najuspešniji je bio Đerđ Teleki koji je osvojio 1. mesto u kategoriji 51+, dok je u istoj kategoriji Aleksandar Malagurski bio treći. U kategoriji žena 31-40 godina Jasna Milošević je bila treća.

Subotičanka Ildiko Fabo je i na ovom takmičenju osvojila apsolutno prvo mesto u kategoriji žena i dodeljena joj je plaketa i titula Somborman za 2016. godinu.