Pregleda: 5102

Rekordan broj učesnika na 9. TRON polumaratonu i trci zadovoljstva

07.03.2016. u 15:29h
Na Paliću je u subotu održana tradicionalna polumaratonska trka na 21,1km i SRCEF trka zadovoljstva dužine 5km. Trku devetu godinu u nizu organizuje Atletsko-rekreativni klub "Tron" sa Palića, a ove godine učešće je uzeo rekordan broj takmičara iz čitavog regiona.

Palić je pored trkača koji su se borili za prvo mesto u kategorijama i apsolutnom plasmanu, okupio veliki broj rekreativnih trkača, koji takve trke trče kako bi pobedili sami sebe, te postigli lični, do sada najbolji rezultat.

Iz tog razloga, od 630 prijavljenih trkača, trku je ukupno istrčalo 556 trkača, od čega čak 205 ženskih trkača (37%), što je merljiv uspeh ovog kluba čiji je odnovni cilj promocija rekreativnog sporta.

Trku na 21km je završilo čak 340 trka, a dužinu od 5km je prešlo 216 trkača.

Prvo mesto na trci 5km u ženskoj kategoriji osvojila je Csilla Bognár iz Kanjiže sa vremenom 21:56, Drugo mesto zauzela je Ema Paći, a treće Mila  Milentijević, obe članice Veslačkog kluba Palić sa Palića.

Prvo mesto na trci 5km u muškoj kategoriji osvojio je Nikša Papić iz Beograda sa vremenom 17:44, drugo Daniel Bečkei iz Bačke Topole, a treće Marko Zetović iz Osijeka.

Na polumaratonskoj trci dužine 21km prvo mesto u ženskoj konkurenciji osvojila je Aleksandra Marinkov sa vremenom 1 čas 28 minuta i 37 sekundi, drugo Nora Trklja iz Beograda (rodom Subotičanka) a treće Anet Nemet sa Palića.

U kategoriji muškaraca, prvo mesto na 21km osvojio je Peter Silađji iz Segedina, prešavši 21km za fantastičnih 1 čas, 12 minuta i 38 sekundi, drugo Renato, takođe iz Segedina, a treće Andrija Đorđević iz Novog Sada.

Trku je otvorio gradonačelnik Subotice Jene Maglai, a lepo vreme, rođendanska torta za sve učesnike, i tradicionalno gostoprimstvo su učinili da je Palić i turistički promovisan kao mesto gde je lepo vraćati se sa ciljem prijatnog boravka i odmora.

9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva 9. TRON polumaraton i SRCEF trka zadovoljstva