Pregleda: 7201

Pukla "petarda" na Gradskom stadionu - Spartak deklasirao Vojvodinu

21.04.2012. u 22:41h
Izvor: Večernje novosti
Spartak je kao domaćin pred blizu 1.000 gledalaca deklasirao novosadsku Vojvodinu rezultatom 5:1. Golgeteri za domaće su bili Puškarić (dva gola), Nosković, Adamović i Despotović. Strelac za goste bio je Bojović.

Pljusak u Subotici! I onaj sa neba i onaj u mreži Vojvodine! Spartak je deklasirao uzdrmane "lale", najboljom partijom ove sezone i naneo im je jedan od najtežih poraza u Superligi poslednjih godina.

"Plavi golubovi" su doveli navijače do ekstaze pregazivši rivala iz Novog Sada sa 5:1 (3:0).

Trener Spartaka Zoran Milinković servirao je "hladnu" osvetu svom nekadašnjem klubu. Taktička odluka da prepusti Vojvodini sredinu terena ispostavila se dobitnom. Već u 11. minutu upecali su se Novosađani u zamku i tu im je bio kraj.

fotografija: srpskifudbal.rs

Blistao je Puškarić koji je saigračima nameštao šanse, kao Noskoviću za vodeći gol, ali je i sam bio strelac, dva puta je matirao Supića za pomalo neverovatnih 3:0 posle 37 minuta u Subotici.

Izmene koje je napravio trener Vojvodine Jelačić nisu mnogo donele gostima. Pukla "petarda" na Gradskom stadionu - Spartak deklasirao Vojvodinu

Bojović je smanjio na 3:1 u 58. minutu, međutim taj gol nije poremetio redove Spartaka.

"Plavi golubovi" su dodali gas u finišu i pogocima Adamovića i Despotovića dotukli rivala. Dugo je odjekivao aplauz sa tribina gradskog stadiona na kraju meča...

SPARTAK: Aleksić 6,5, Stevanović 7 (od 34. Novaković 7), Otašević 7, Antonić 7, Joksimović 7, Kovačević 7,5, Adamović 8, Torbica 8, Milivojev 7,5, Nosković 7,5 (od 74. Despotović 7,5), Puškarić 8,5.

VOJVODINA: Supić 5, Vulićević 5,5, Branković 6, Apia 5, Mojsov 5, Trajković 5,5, Stevanović 5, Novaković 5, Mitošević 5(od 46. Bojović 6), Oumaru 5 (od 46. Kordić 5), Katai 5,5.

I pored vremenski lošeg dana, verni Marinci su podržali još jednom svoj klub do nove pobede - fotografija: FK Zlatibor voda