Komentara: 5
Pregleda: 22044

Program XIII Noći muzeja 2016

17.05.2016. u 08:32h
Izvor: Subotica.com
Ovogodišnja, trinaesta po redu, Noć muzeja održaće se u subotu (21. maja) na 30 lokacija u Subotici u vremenskom periodu od 17 časova pa sve do jedan čas iza ponoći. Noć muzeja će ove godine biti održana na temu "Otvori oči u noći". Ulaz na sve programe je besplatan.
Program XIII Noći muzeja 2016

Kao i svake godine "Noć muzeja" će otvarati nove prostore za publiku, otkriti neotkriveno i ispričati dosad neispričane priče o ljudima, događajima i arhitekturi našeg grada. Zato svim posetiocima poručujemo da dobro "otvore oči u noći", 21. maja 2016.

Ove godine kulturnoj manifestaciji "Noć muzeja" u Subotici se pridružilo 25 učesnika koji će realizovati raznolik program na 30 lokacija u gradu. Na nivo Srbije biće uključeno preko 60 gradova i mesta sa oko 250 lokacija, u kojima je tradicionalno glavni grad ima najveću ponudu.

Program Noći muzeja - 21. maj 2016. (subota)

GRADSKI MUZEJ SUBOTICA
Trg sinagoge 3
17.00 – 01.00

Izložbe i vreme vođenja:

  • 18.00 Centralni Balkan između grčkog i keltskog sveta, Kale – Krševica, 2001–2011 – gostujuća izložba Narodnog muzeja u Beogradu – Neda Dimovski, kustos arheolog
  • 19.00 Dela bečkih baroknih majstora u Vojvodini – dr Žužana Korhec Pap, muzejski savetnik, slikar restaurator
  • 20.00 Slikarstvo i vajarstvo jugoslovenskih autora iz umetničke zbirke Gradskog muzeja Subotica (1918–1940, 1945–1990), I deo – dr Olga Kovačev Ninkov, muzejski savetnik, istoričar umetnost i Ljubica Vuković Dulić, viši kustos, istoričar umetnosti
  • 21.00 Oskar Vojnić (1864-1914.) – dr Arpad Pap, kustos etnolog
  • 22.00 Kako se priprema? Zavirite kako nastaje prirodnjačka izložba – dr Gabrijela Kajdoči Lovas, antropolog biolog
  • 23.00 Galerija mađarske likovne umetnosti u Vojvodini (1830-1930.) – dr Olga Kovačev Ninkov, muzejski savetnik, istoričar umetnosti

Koncert u dvorištu:

  • 22.00 grupa SIN SEEKAS

Radionice i igraonice za decu:

  • 18.00 – 20.00 Zec u kupusu – igraonica za decu u Gradskom muzeju Subotica, Trg sinagoge 3
  • 19.00 – 21.00 Igraonica inspirisana izložbom Centralni Balkan između grčkog i keltskog sveta, u Gradskom muzeju
  • 19.00 – 21.00 Radionica izrade belog veza u okviru izložbe Kalupi za trukovanje i njihovi otisci. Radionicu izvode učenici tekstilnog smera Hemijsko-tehnološke škole iz Subotice, u Gradskoj suvenirnici, Trg slobode 1

GRADSKA SUVENIRNICA
Trg slobode 1

  • 17.00 – 01.00 Kalupi za trukovanje i njihovi otisci – izložba

SAVREMENA GALERIJA SUBOTICA
Park Ferenca Rajhla 5
17.00 – 01.00

  • 21.00 otvaranje izložbe stripova Aleksandra Zografa i predstavljanje njegove zbirke stripova „Zlato na mesecu“. Posetioce će kroz izložbu voditi Aleksandar Zograf.
  • 18.00 – 22.00 radionica stripa za posetioce
  • 22.00 demonstracija štampanja tehnika visoke štampe u okviru izložbe Milana Stanojeva „Putovanje imaginarnim prostorom“. Demonstraciju će izvesti Miroslav Jovančić i Jasmina Jovančić Vidaković, kustosi Savremene galerije Subotica.

GALERIJA „DR VINKO PERČIĆ“
Maksima Gorkog 22
17.00 – 01.00

  • Marica Radojčić: „Grananje“, digitalni ambijent u čitavom prostoru galerije

GRADSKA BIBLIOTEKA
Cara Dušana 2
17.00 – 01.00

  • Američki kutak – KnjigoSmeh – izložba fotografija čitalaca
  • Američki kutak – izložba dečjih radova: Amerika iz dečjeg ugla

MEĐUOPŠTINSKI ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA SUBOTICA
Trg slobode 1, ispred Gradske kuće, na otvorenom
17.00 – 01.00

  • Multimedijalna akcija Zid: Onom koji švrlja po kulturnom nasleđu – sedam godina nesreće!

ZAVOD ZA KULTURU VOJVOĐANSKIH HRVATA
Laze Mamužića 22
17.00 – 01.00

  • Izložba fotografija „Strossmayer kao mecena“

ISTORIJSKI ARHIV SUBOTICA
Trg slobode 1/III
17.00 – 01.00

  • Izložba fotografija: 115 godina fudbalskog kluba „Bačka 1901“

POZORIŠTE „DEŽE KOSTOLANJI“
Trg žrtava fašizma 5

U sklopu manifestacije “Noć muzeja” biće prikazivane video projekcije starih i nezaboravnih subotičkih predstava.
18.00–19.00 Iza kulisa (šetnja u pozorištu) / Kulisszák mögött (séta a színházban)

Video projekcije:

  • 19.00–20.00 Džon Fauls: Kolekcionar – predstava Marte Bereš i Zoltana Širmera
  • 20.00–21.20 Mađarski bez muke (r: Olivera Đorđević)
  • 21.20–22.10 Brecht - The Hardcore Machine (r: Andraš Urban)
  • 22.10–23.10: Drakula – svetlonsti trenutaka (r: Andraš Urban

DEČJE POZORIŠTE SUBOTICA
Park Ferenca Rajhla 12a

  • 17.00 Predstava za decu „Drvence”, projekat „Teatar u pelenama” namenjen deci do 36 meseci starosti, a nakon predstave sledi zajednička igra u koju se uključuju glumci, bebe i njihovi roditelji.

ART BIOSKOP LIFKA
Trg žrtava fašizma 5
17.00 – 01.00

Nostalgični osvrt na prošlost filma i bioskopa

  • 17.00 Hugo, r: Martin Scorsese
  • 21.00 Cinema Paradiso, r: Giuseppe Tornatore
  • 23.30 The Artist, r: Michel Hazanavicius

Mlade nade kinematografije

  • 19.30 Grad, r: Maša Šarović

Foaje Art bioskopa

  • 20.30 Otvaranje izložbe fotografija Nikole Tumbasa „Vera“

Filmski klub „Orient“

  • 19.00 Otvaranje izložbe slika Miroslava Jovančića „Bašta“
  • 19.30 Koncert Arpada Bakoša & Miroslava Jovančića
  • 22.00 Koncert subotičkog kantautora Nenada Gabrića
  • 23.00–01.00 Afterparty

FONDACIJA „DANILO KIŠ“
Park Ferenca Rajhla 12a
19.00 – 01.00

  • Dan i noć hipstera, ambijentalna instalicija

KLEIN HOUSE
Štrosmajerova 9
20.00 – 01.00

Art & Wine
Art & Wine market

  • 20.00 koncert grupa Varázsló Kertje
  • 21.00 GIFEST Hommage
  • 21.30 koncert Buga Band
  • 00.00 Exhibition „Naked soul” by Dora Šinković
  • 00.00 Dj performance by Nina, WB41, Graphlan, Alg0rh1tm

OTVORENI UNIVERZITET SUBOTICA
Trg cara Jovana Nenada 15

  • CROART - Izložba slika nastalih na umjetničkoj koloniji „STIPAN ŠABIĆ 2011. – 2015.“
  • 18.00 – 20.00 Filmska radionica za decu
  • 18.00 – 20.00 Izložba plakata Međunarodnog festivala pozorišta za decu Subotica
  • 20.00 – 24.00 Izbor filmova iz programa MLADI DUH EVROPE sa Festivala evropskog filma Palić 2015.

ŠKOLA „DE MEDIČI“
Dimitrija Tucovića 6
17.00 – 24.00

  • 19.00 Retrospektivna izložba radova bivših učenika koji su završili fakultete i akademije umetnosti
  • 20.00 Godišnja izložba radova aktuelnih polaznika škole nastalih tokom školske 2015 – 2016. U okviru otvaranja izložbe biće izveden desetominutni performans pod nazivom „Drugi stav” i petominutni muzički program na violončelu, u slobodnoj formi i smehu po kompozitoru Eriku Satiju u izvođenju Matea Abrahama

СКЦ „СВЕТИ САВА“
Трг Републике 16
18.00 – 24.00

  • 18.00 Отварање изложбе фотографија Рајка Каришића „Наслеђе”

MKC „NEPKER”
Trg Lajoša Košuta 4
18.00 – 24.00

  • 18.00 Galerija „Šandor Olah”, „Komadići istorije na papiru”, izložba ilustracija publikovanih radova sa književnog konkursa „Nandor Gion”: radovi Erike Janovič Kanjo, Renate Koler, Gabora Salme, Andreje Munjin, Natalije Kiš, Violete Ivan
  • 19.00 Sala „Deže Kostolanji”, predavanje dr Imrea Černuša, interaktivno veče sa dr Černušom uz razgovor i filmsku projekciju, o iskrenosti, emotivnoj inteligenciji, međusobnom poštovanju, harmoničnom i redovnom seksualnom životu

HKC „BUNJEVAČKO KOLO“
Preradovićeva 4
17.00–24.00

  • 17.00 Svečano otvaranje muzejske postavke “Bunjevačka soba” u prostorijama HKC “Bunjevačkog kola”
  • 17.30 Otvaranje izložbe članova Likovnog odjela HKC „Bunjevačko kolo“

MAĐARSKI FOLKLORNI CENTAR U VOJVODINI (VMF)
Doža Đerđa 17

  • 17.30 Otvaranje izložbe MEDENJACI DANAS. Nastup dečje plesačke grupe iz „Nepkera”
    Promocija knjige Žužane Terek (Szenczi Jánosné): Bábos Mariska néni, a mézeskalácsos.
    Prezentacija tehnike izrade i ukrašavanja medenjaka. Izrada i degustacija istih Prezentacija vinarije Vinski dvor
    Izvedba narodnih pesama – Muzička škola Subotica
  • 17.00 – 24.00 prodaja medenjaka, tkanih predmeta i grnčarije

GALERIJA PRVE KOLONIJE NAIVE U TEHNICI SLAME – TAVANKUT
Marka Oreškovića 3, Donji Tavankut
18.00 – 24.00

  • Izložba Poslednjih 30 godina Dužijance u Tavankutu u Noći muzeja

UDRUŽENJE “LUSA”
Save Šumanovića 2

  • 17.00 Otvaranje izložbe slika u tehnici slame „Simboli Subotice i Palića“ u prostorijama Udruženja penzionera u Subotici
  • 17.00 – 24.00 Radionica „Upoznajmo slamu kao likovni materijal“

KAFE „GRUNF“
Nušićeva 1
17.00 – 01.00

  • 17.00 Vizuelna retrospektiva grupe Hton umetnice Sanje Stojilković

U toku noći preslušavanje muzičkog stvaralaštva grupe Hton i mogućnost kupovine suvenira sa izložbe (muzička izdanja grupe uključujući i aktuelni singl, printove, bedževe, razglednice i dr.)

FREE TIME RAIL
Trg Lazara Nešića 1, u holu Nove opštine
17.00 – 01.00

  • Izložba minijaturnih železnica

NATURA STIL
Trg cara Jovana Nenada 11
17.00 – 23.00

  • 17.00 – 23.00 Razgledanje i prodaja suvenira i proizvoda domaće radinosti
  • 20.00 – 21.00 Književno-muzičko veče udruženja „Rusko-srpsko prijateljstvo”

ROTOGRAFIKA
Segedinski put 72
17.00 – 01.00

  • Sačuvajmo naše industrijsko nasleđe
  • Razgledanje grafičkog muzeja štamparije Rotografika
  • Obilazak sadašnje  proizvodnje sa stručnim vodičima (grafičkim inžinjerima) i upoznavanje sa najnovijom tehnologijom u grafičkoj industriji u oblasti izrade knjiga, časopisa i leaflet-a

- PREUZMITE PROGRAM U PDF FORMATU -

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 4 godine i 6 meseci
Komentara: 5
Pregleda: 22044
Povezana vest
Povezane teme
noć muzeja noć muzeja u subotici program noć muzeja Gradski muzej Subotica moderna galerija likovni susret
Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 2 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.