Pregleda: 3441

Poraz RK "Spartak" u rukometnom Superkupu

13.09.2012. u 11:34h
Rukometaši Spartaka nisu uspeli da osvoje Superkup Srbije pošto su u Aranđelovcu izgubili od aktuelnog šampiona Srbije Partizana. Spartak je dobio prvo poluvreme sa jednim golom razlike ali crno beli su u nastavku zaigrali bolje, kvalitetnije i efikasnije i na kraju završili utakmicu pobedom rezultatom 26:19.

Rukometaši Partizana, prošlosezonski osvajači "triple krune", pobedili su u Aranđelovcu finalistu Kupa Srbije i ukrasili sjajan početak takmičarske godine, započet plasmanom u Ligu šampiona.

Iako su  rukometaši Spartaka u prvom delu meča bili ravnopravan rival, šampion je u nastavku potvrdio kvalitet pred oko 1.000 navijača i gledajući rezultatski lako osvojio pehar namenjen osvajaču Superkupa.

Iako su naši rukometaši završili prvo poluvreme u svoju korist (11:12), i kada se činilo da su ravnopravan protivnik šampionu Srbije, nastavak je doneo drugačiji rasplet i tako već u 43. minutu rukometaši Spartaka su gubili sa šest golova razlike.

Utakmica je završena pobedom Partizana od 26:19.

Utakmica se igrala u Aranđelovcu, u SRC "Šumadija" pred oko 1.000 gledalaca. Sudije su bile Stojković iz NIša i Nikolić iz Leskovca.  Izvedeno je ukupno 5 sedmeraca od kojih je Spartak imao sigurnu realizaciju dva sedmerca, dok je Partizan od 3 dosuđena realizovao samo 2. Što se tiče igrača manje Spartak Vojput je igrao 12 minuta nekompletan, dok je Partizan imao 3 isključenja i ukupno 6 minuta igrača manje.

SPARTAK: Vukosavljević, Kosović, Jelić 2, Pavlović, Janjić, Kaltak 2, Kovačević 4, Todorović 1, Matić, Jovanović 1, Kukić (7 odbrana), Distol 5, Patočkai, Papić 2, Božović 2, Đukanović (1 odbrana).

PARTIZAN: Vasić (6 odbrana), V. Ilić 1, Mešter, Radanović, Pavlović, Maksić 4, Žujović 3, M. Radovanović (6 odbrana), Kajganić, Radivojević 3, N. Ilić 5, A. Radovanović 1, Kostadinović, Ivošević, Mitrović 5, Marsenić 4 gola.

Fotografije: RK "Spartak"