Pregleda: 1594

Poraz odbojkaša Spartaka od Kraljevčana

16.11.2012. u 23:30h
Izvor: Wiener Städtische liga

Ribnica je slavila trijumf protiv Spartaka u Subotici, posle tri seta, ali daleko od toga da je do trijumfa došla lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje. Doduše, Kraljevčani su bolje krenuli, odigrali odličan prvi set i dobili dodatnu dozu samopouzdanja – 25:20.

Ipak, u naredna dva seta sasvim drugačija priča, ali sa istim ishodom. U drugom periodu viđeno je dosta preokreta, vodio je domaćin sa 8:6, potom su dva poena viška imali Kraljevčani (16:14), pa je opet razlika bila na strani Subotičana (21:19). I tada je usledila završnica u kojoj su čvršće nerve imali gosti, predvođeni sjajnim Nebojšom Januzovićem – 25:23.

I u narednom periodu igre završnica gotovo preslikana. Opet je Spartak vodio sa 21:19, i opet su domaći tu prednost prokockali. U duelu dva kraljevačka startega ovoga puta je pobedu odneo mlađi, Boško Mačužić, dok ekipa Gorana Ilića nije osvojila ni set – 25:22.

Spartak - Ribnica 0:3
(20:25, 23:25, 22:25)

Hala: „Dudova šuma“