Pregleda: 3750

Pobeda košarkaša Spartaka protiv Beovuka (95:90)

09.02.2014. u 10:54h
Košarkaši Spartaka savladali su sinoć beogradsku ekipu "Beovuk 72" rezultataom 95:90 i time zadržali drugu poziciju. Utakmicu 15. kola Druge lige Srbije u subotičkoj Hali sportova posmatralo je oko 250 gledalaca.

Subotički košarkaši došli su do svoje 11. pobede i 26. boda posle 15 odigranih mečeva u Drugoj ligi Srbije pošto su sinoć savladali "Beovuk 72", ekipu iz donjeg dela tabele.

Prva četvrtina završena je minimalnom prednošću gostiju nakon izjednačene igre i košgeterskog učinka obe ekipe. Narednu četvrtinu takođe je odlikovala ujednačenost ali u drugom delu ove četvrtine domaći su zaigrali nešto agresivnije i tvrđe što je dovelo do novog preokreta.U skladu sa dotadašnjim oscialacijama obe ekipe, zemunci su bili precizniji i organizovaniji pa se tako na poluvreme otišlo prednošču gostiju od +3, odnosno rezultatom 41:44.

U trećoj četvrtini Spartak ponovo pojačava pritisak i to se odražava na rezultat. Obe ekipe su šutirale veliki broj trojki i u tome bile prilično uspešne. Treća deonica završena je rezultatom 66:66.

Najbolje po običaju domaći košarkaši su sačuvali za kraj utakmice, pa su tako boljom igrom, predvođeni Milisavljevićem i njegovim trojkama u odlučujućim momentima meča, u poslednjoj četvrtini praktično obezbedili pet poena razlike koji su im bili dovoljni za novu pobedu i održavanje koraka sa prvoplasiranom Jagodinom.

Spartak - Beovuk: 95:82
(20:21, 21:23, 25:22, 29:24)

U narednom meču košarkaši Spartaka gostuju u Lazarevcu ekipi Kolubare.

Tabela posle 15 odigranih kola:

Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72 Košarka (M): Spartak - Beovuk 72