Pregleda: 3795

Odbojkašice Spartaka u polufinalu Kupa Srbije

28.12.2012. u 22:05h
Za razliku od muškog kolektiva koji je večeras poražen još jednom od Crvene zvezde, odbojkašice Spartaka sa velikom prednosti i pobedom na gostujućem terenu danas su u maloj sali Hale sportova dočekale odbojkašice Jedinstva iz Užica i posle 5 uzbudljivih setova pobedili sa 3:2.

Kao što se i očekivalo utakmica je bila zanimljiva i neizvesna, a to i potvrđuje pet odigranih setova i rezultatska klackalica u kojoj je Jedinstvo povelo sa 0:1, Spartak izjednačio na 1:1, Jedinstvo povelo sa 1:2, Spartak izjednačio na 2:2 i u odlučujućem petom setu igralo se na razliku i u tom setu odbojkašice Spartaka su bile bolje za konačnu pobedu od 3:2 (17:25, 25:20, 23:25, 25:17, 16:14)

Duplom pobedom i boljim set količnikom odbojkašice Spartaka prolaze dalje u sledeću fazu, a to je polufinale Kupa Srbije. Meču je prisustvovalo oko 350 gledalaca, trajao 117 minuta i postignuto je 207 poena od kojih je 106 postigao Spartak, a gošće iz Užica 101.