Pregleda: 2706

Odbojkašice Spartaka pobedile MD Zrenjanin posle pet setova

13.03.2016. u 09:53h
Izvor: TV Subotica
U utakmici poslednjeg 18. kola Wiener Stadtische Super lige Srbije odbojkašice Spartaka ugostile su na svom terenu ekipu MD iz Zrenjanina. Posle 126 minuta uzbudljive odbojke u čak pet odigranih setova pobedu su zabeležile odbojkašice Spartaka rezultatom 3:2.

Početak prvog seta doneo je izjednačenu igru do pred prvi tehnički odmor, na koji gošće odlaze prednošću 9:12. Pauza je bolje prijala plavim golubicama koje vrlo brzo prave seriju 7:1 i prelaze u vođstvo 16:13. Iako su domaće igračice imale prednost 21:17 u finišu, gošće se serijom 3:0 stigle na 21:20 i naterale Dabića na novi time out.  Kratki predah ponovo bolje prija Subotičankama koje ubrzo stiču 23:20 a potom i tri set lopte poenom Rajlićeve 24:21. Milana Rajlić koristi drugu set loptu i donosi svojim igračicama vođstvo u setovima 1:0 25:22.

Već na startu drugog seta gošće stiču 6:9 što je uslovilo trenera Spartaka Dabića da reaguje minutom odmora. Iako su nakon time outa plave golubice prišle na poen zaostatka ali se na tehnički time out ipak otišlo vođstvom ekipe MD 10:12. Nakon predaha Zrenjaninke su nastavile u istom ritmu i i ubrzo stiču nedostižnih 11:18 a potom i lako rešavaju set u svoju korist ubedljivo 15:25.

Treći set dobro otvaraju izabranice Radovana Dabića vođstvom 7:4, međutim MD uzvraća serijom 4:0 i prelazi u vođstvo 7:8. Međutim ponovo je usledila serija, ovoga puta domaćih odbojkašica od 5:0 kojom na tehnički predah odlaze vođstvom 12:8. Novim asom Antanisijević produžuje seriju na šest poena, ali potom Zrenjaninke uzvraćaju udarac i vezuju 5 poena u nizu za izjednačenje 13:13. Ali kao po navici usledila je nova serija, ovoga puta domaćih igračica koje stiču 17:13. Usledila je ponovo serija od tri poena ekipe MD a potom u finišu prava drama i igra poen za poen.  Spartak blokom stiže do tri set lopte 24:21 od kojih Cvetićanin koristi drugu za vođstvo 2:1 u setovima 25:23.

Velika borba viđena je i na početku četvrtog seta gde su se ekipe smenjivale u vođstvu do tehničkog time outa na koji se otišlo prednošću plavih golubica 12:9. Po završetku tehničkog predaha, domaće su stekle 16:12, međutim ekipa MD veže 5 poena u nizu i prelazi u vođstvo 16:17. U finiš seta bolje ulaze igračice iz Zrenjanina koje sa dva srećna asa Martinovićeve dolaze do 4 set lopte 20:24 a potom koriste prvu greškom Spartaka na prijemu i utakmicu odvode u tie break.

Spartakove odbojkašice na startu odlučujućeg seta stiču 4:2 ali gošće ekspresno poravnavaju rezultat, a potom dolaze u vođstvo 5:6, koje održavaju i do promena strana 7:8. Promena strana donela je i promenu snaga na terenu, jer su plave golubice napravile seriju  7:1 za pet meč lopti 14:9. Prvu meč loptu domaće koriste zahvaljujući dvojnom bloku Sredić – Oulić za 11. ovosezonsku pobedu.

Spartak - MD Zrenjanin 3:2 (25:22, 15:25, 25:23, 20:25, 15:9)

Domaće odbojkašice predvodila je Oluić sa 20 poena, Cvetićanin je dodala 17 a Rajlić 16 poena, dok je u ekipi MD Zrenjanina Sekulićeva imala 28 osvojenih poena.

Nakon poslednjeg prvenstvenog kola, već u sredu kreće plejof. Spartakove odbojkašice su na kraju regularnog dela prvenstva osvojile 4. mesto sa skorom 11 pobeda i 7 poraza. Protivnik u četvrtfinalu finalu plejofa biće upravo ekipa MD iz Zrenjanina, koja je zauzela petu poziciju sa skorom po 9 pobeda i poraza.