Pregleda: 4301

Odbojkašice ispale iz Kupa od Crvene zvezde (1:3)

09.02.2013. u 21:24h
Odbojkašice Spartaka nisu uspele da naprave iznenađenje i da se nađu u finalu Kupa Srbije pošto su večeras na terenu OK "Vizura Vol Art" izgubile od beogradske Crvene zvezde rezultatom 1:3.

Večerašnji duel dva stara poznanika i velika rivala, prvoplasirane i drugoplasirane ekipe Wiener lige pripao je iskusnijoj ekipi, a ovim porazom su završile svoje učešće u ovogodišnjem Kupu Srbije.

Subotičanke su odlično započele i u neizvesnoj završinici na razliku povele sa 1:0 u setovima. Nažalost Crvena zvezda je u drugom setu nešto manje neizvesnije izjednačila na 1:1. Beograđanke su iz seta u set delovale sve uverljivije i utakmica je završena konačnim rezultatom 1:3.

Odbojkašice Spartaka su i pored poraza ostavile odličan utisak i opravdale svoje učešće među 4 najbolje ekipe Srbije i još jednom potvrdile svoj kvalitet, bez obzira na mladost i uslovno rečeno neiskustvo.

Meč je posmatralo oko 700 gledalaca, a trajao je 108 minuta.

Spartak NIS - Crvena zvezda 1:3
(30:28, 20:25, 18:25, 17:25)

NIS SPARTAK: Raonić 2, Memišević (libero), Trnić, Cvetićanin 8, Helić 24, Vujčin 4, Antanasijević 1, Medić 3, T. Matić 16, Radakov, Oluić 6, D. Matić (libero). Trener: Damir Petković.

CRVENA ZVEZDA: Budrović, Marinković, Popović 8, Simić, Pušić (libero), Vojnić-Purčar 1, Bjelica 27, Stevanović 11, Kubura, Kecman 13, Lukić 6, Milović 3. Trener: Ratko Pavličević.

FINALE: Crvena zvezda - Vizura Vol Art (Nedelja, 18:30h)

U prvom polufinalnom meču sastali su se ŽOK "Vizura Vol Art"  i TENT iz Obrenovca. Pobedile su domaće igračice sa 3:0 (25:18, 27:25, 25:18).

Sutra se igra finale 47. Kupa Srbije u kojem će se sastati Crvena zvezda i Vizura Vol Art. Utakmica se igra od 18:30, a prenos je na RTS2.