Pregleda: 4691

Nova tri boda fudbalera Spartaka (0:2)

20.10.2012. u 18:17h
Izvor: SrpskiFudbal.rs
Dve nedelje pauze nisu poremetile uzlaznu putanju u formi i rezultatima subotičkog superligaša. Danas na gostovanju u Smederevu pobedili su ekipu istoimenog naziva sa 0:2. Golove na Spartak postigli su Darko Puškarić u 3. minutu, a pobeda je "zacementirana" u '82 minutu autogolom igrača Smedereva Mirka Radovanovića.

Domaći su primili gol na startu meča, iako su bili ravnopravan protivnik tokom drugog poluvremena, auto gol Radovanovića rešio je meč u korist ekipe Spartaka koji je nakon pobede nad Crvenom zvezdom uspeo da trijumfuju i u gostima.

Odmah na početku meča žestok sudar Puškarića i Ognjanovića, oporavio se brzo defanzivac Smedereva i nastavio meč. Međutim, u 3. minutu gosti vode, strelac Puškarić. Odličan udarac sa ivice šenaesterca. Po ko zna koji put Smederevo ove sezone prima gol u ranoj fazi utakmice.

Uzvratilo je brzo Smederevo, Đorđević centrira, a Momićev pokušaj završava preko gola. Usledila je period igra na redini terena.

Smederevo je pretilo nakon udarca Živkovića sa oko dvadesetak metara, ali lopta odlazi preko gola Aleksića. Četiri minuta kasnije beležimo pokušaj Miljkovića iz slobodnog udarca, ali bez opasnosti za gol Aleksića.

Spartak je pretio preko Despotovića, koji je izveo odlično slobodan udarac, ali lopta odlazi pored gola. Dosta prekida je bilo u prvom delu utakmice.

Obe ekipe uglavnom su pretile nakon prekida, jedan takav udarac imao je i strelac Puškarić, ali je poslao loptu pored gola Živkovića. Smederevci su pokušavali preko Živkovića da ugroze goste, ali su to bili jalovi napadi u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme

Prvu priliku u nastavku imali su gosti, koji su tako na identinčan način mogli da dupliraju prednost, Kovačević je došao do lopte, šutirao je, no bio je neprecizan. Tri minuta kasnije pripretili su Smederevci preko Ognjanovića, koji je raspalio po lopti sa preko trideset metara, nije bilo opasnosti po Aleksića.

Smederevci su počeli bolje drugo poluvreme, ali bez pravih prilika. Gosti su se branili i čekali priliku iz kontranapada. U 67. minutu lepa akcija domaćih. Proigrao je Radovanović Vukašinovića, a ovaj šutirao sa dvadeset metara preko gola.

Samo četiri minuta kasnije još jedna lepa akcija domaćih. Centaršut Radovanovića, Vukašinović hvata volej sa ivice kaznenog prostora iskosa sa desne strane, ali Aleksić brani. Inicijativa Smedereva davala je rezultate u vidu čestih napada i većeg poseda lopte.

Ipak, Spartak je duplirao prednost u 82. minutu posle centaršuta Despotovića, loptu zahvata Radovanović i šalje je glavom u svoju mrežu. Do kraja meča Nosković je mogao da postigne i treći gol za goste, ciljao je glavom, ali je poslao loptu pored gola.

Ovom pobedom ekipa FK "Spartak Zlatibor voda" grabi ka sredini tabele, trenutno je na 9. poziciji (skok sa 12.) i kako stvari stoje tako će i ostati pošto klubovi koji su ispod njega igraju večeras svoje utakmice protiv favorizovanih ekipa (Crvena zvezda - BSK i  Vojvodina - Hajduk).

Zadovoljni pobedom i na osvajanju 3 boda

Sastavi

FK Smederevo: Živković, Ognjanović, Miljković, Nikolić, Đorđević, Lazarevski, Momić, Bogić, Radovanović, Miović

FK "Spartak Zlatibor voda": Aleksić, Bratić, Kovačević, Torbica, Despotović, Novaković, Šarac, Antonić, Đorđević, Puškarić, Adamović

Brojna podrška Marinaca

Kao i na mnogim dosadašnjim gostovanjima fudbaleri Spartaka imali su značajnu podršku sa tribina. Ovaj put prema Smederevu su se uputila 52 navijača kluba iz Subotice koji su i danas imali to zadovoljstvo da slave pobedu sa igračima na terenu.

Nije izostala ni podrška najvernijih Marinaca

Spartak grabi ka sredini tabele

Ovom pobedom ekipa FK "Spartak Zlatibor voda" grabi ka sredini tabele, trenutno je na 9. poziciji (skok sa 12.) i kako stvari stoje tako će i ostati pošto klubovi koji su ispod njega igraju večeras svoje utakmice protiv favorizovanih ekipa (Crvena zvezda - BSK i Vojvodina - Hajduk).

Sledeću utakmicu fudbaleri Spartaka takođe igraju na gostujućem terenu, u Kuli, protiv Hajduka koji se nalazi odmah iznad današnjeg protivnika - na pretposlednjem mestu tabele Jelen superlige.