Komentara: 2
Pregleda: 3029

Mali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rame

22.06.2025. u 16:32h
Izvor: Subotica.com
Na terenu Sportskog centra „Prvomajska“ odigrana je finalna utakmica koja je stavila tačku na šesti po redu Memorijalni turnir u malom fudbalu „Boris Popović Pop“. U sportskoj, ali i emotivnoj atmosferi, titulu šampiona ponela je ekipa „Borota – Brokat“, koja je u finalu savladala „Dobro Delo“ rezultatom 5:1 i kući odnela pehar i novčanu nagradu od 300.000 dinara.
Mali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rame

Kao i svake godine, turnir je imao snažnu humanitarnu notu – ovog puta u fokusu je bila pomoć dvogodišnjoj sugrađanki kojoj je potrebna podrška za lečenje. Sva sredstva prikupljena tokom turnira biće usmerena upravo za tu svrhu, što je dodatno motivisalo i učesnike i publiku da daju svoj doprinos.

Tokom sedam dana, publika je imala priliku da uživa u sjajnim partijama 20 ekipa koje su pokazale visok nivo igre, fer-pleja i požrtvovanja. Među najuspešnijima su se izdvojile četiri ekipe koje su izborile plasman u polufinale – „Dobro delo“, „Kafana kod Mlađe“, „Borota – Brokat“ i „Šeki enterijeri Real impeks“. Polufinalne borbe bile su prava poslastica za ljubitelje futsala – oba meča odlučena su tek nakon penal serije, što dovoljno govori o izjednačenosti timova.

Mali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rameU prvom polufinalu „Dobro Delo“ je savladalo „Kafanu kod Mlađe“ posle penala (1:1, penali 3:1), dok je u drugom susretu „Borota – Brokat“ bila bolja od „Šeki enterijeri Real impeks“ nakon još jedne neizvesne završnice (3:3, penali 3:2).

Finale, koje je pratila ispunjena tribina Sportskog centra, donelo je odličnu igru i pregršt atraktivnih poteza, ali i emociju koju ovakva manifestacija nosi sa sobom. Ekipa „Borota – Brokat“ pokazala je iskustvo i uigranost u odlučujućem trenutku i sa ubedljivih 5:1 slavila u borbi za trofej.

Mali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rameU svečanom delu programa, najbolji timovi i pojedinci dobili su zaslužena priznanja. Priznanje za najboljeg golmana pripalo je Miklošu Horvatu, dok je njegov saigrač Nemanja Ćirić proglašen najboljim strelcem turnira. Najboljim igračem proglašen je Srđan Orčić iz tima „Dobro Delo“, čime je i njegov doprinos igri prepoznat i nagrađen.

Dodatni šarm finalnom danu dali su najmlađi fudbaleri – mališani iz FK „Arena“ i FK „Subotica“, koji su nastupili u revijalnom delu programa i simbolično poslali poruku o važnosti negovanja sportskog duha od najranijih dana.

Mali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rameMali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rameMali fudbal: „Borota – Brokat“ šampion šestog Memorijala „Boris Popović Pop“ – sport i humanost rame uz rame

Organizatori turnira, porodica preminulog Borisa Popovića, u saradnji sa Sportskim savezom Srbije i Sportskim savezom Subotice, još jednom su pokazali da sećanje na prijatelja, sugrađanina i sportistu može da se čuva kroz igru, solidarnost i pomaganje onima kojima je to najpotrebnije.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 2 nedelje i 2 dana
Komentara: 2
Pregleda: 3029
Povezane teme

memorijal boris popović pop

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.